Президент пропонує на посаду міністра оборони Гелетея

Копирайт изображения UNIAN
Image caption Валерій Гелетей очолював Державне управління охорони за часів президента Ющенка, а також після зміни влади в лютому 2014 року

Президент Петро Порошенко вирішив змінити керівників силового блоку. Повідомлення про це з'явилося на сайті голови держави.

Президент України пропонує на посаду міністра оборони генерал-полковника Валерія Гелетея, а на посаду керівника Генерального штабу - генерал-лейтенанта Віктора Муженка.

Петро Порошенко призначив першого заступника голови своєї адміністрації, який буде координатором силового блоку. Це Юрій Косюк - засновник холдингу "Миронівський хлібопродукт".

Такі рішення в АП пояснили тим, що силовий блок в умовах військової операції "потребує посилення та серйозного, комплексного і системного реформування".

"Сьогодні ми потребуємо рішучості та професійності військових для ефективних дій в зоні АТО", - наголосив пан Порошенко.

Ключові проблеми

Президент назвав ключовими проблемами Збройних сил, які сьогодні потребують вирішення, підвищення боєздатності армії та забезпечення її матеріально-технічними ресурсами.

Також він обіцяє боротися з корупцією в армії.

"Я наполягатиму на очищенні армії від крадіїв та хабарників. Всі корупціонери в погонах мають відповісти перед законом", - заявив Петро Порошенко.

У 2007 році Віктор Ющенко призначив Валерія Гелетея головою Управління державної охорони України. Ця структура забезпечує охорону низки посадових осіб та органів державної влади.

Пана Гелетея звільнили з цієї посади у 2009 році.

2 березня 2014 року в. о. президента Олександр Турчинов знову призначив його головою УДО.

Юрій Косюк, за даними Forbes, входить у десятку найбагатших людей України.

У 2007 році він заснував агрохолдинг "Миронівський хлібопродукт", який, зокрема, виготовляє продукти із курячого м'яса.