Рефата Чубарова не пускають в Крим

Копирайт изображения AP
Image caption Рефата Чубарова не пускають до Криму

Голові Меджлісу кримськотатарського народу Рефату Чубарову, який повертався в Крим із Херсонської області, зачитали постанову про п’ятирічну заборону в’їзду на півострів.

Про це він повідомив ВВС Україна.

У суботу пану Чубаров брав участь у виїзному засіданні Меджлісу, яке проходило в Генічеську.

"На кордоні прокурор Криму (Наталя Поклонська. - Ред.) зачитала мені попередження про недопущення екстремістської діяльності. Я сказав, що не розумію російською, і попросив зачитати українською або кримськотатарською мовою. Цього не зробили. Далі вони пішли з моїм паспортом, а згодом вручили постанову про заборону на в’їзд. Зараз мене не пускають", - сказав пан Чубаров.

22 квітня Мустафі Джемілєву теж вручили акт про заборону на в’їзд на територію Росії до 2019 року.

3 травня він намагався приїхати в Крим, але його не пустили, попри те, що лідера приїхали зустрічати 5 тисяч кримських татар, які прорвали кордон російських силовиків.

Наступного дня прокурор самопроголошеної Республіки Крим Наталія Поклонська прийшла в офіс Меджлісу, де зачитала Рефату Чубарову застереження про недопущення екстремістської діяльності.

Вона заявила, що "Меджліс кримськотатарського народу буде ліквідований, а його діяльність на території Російської Федерації заборонена", якщо він продовжить порушувати російські закони.