До Слов'янська й Краматорська почали надходити пенсії

Слов'янськ Копирайт изображения AP

Державне казначейство повідомило, що почало переводити пенсії за липень у Слов'янський і Краматорський райони Донеччини, по тому, як українські військові відновили контроль над низкою міст регіону.

У повідомленні відомства зазначено, що Донецькому управлінню "Ощадбанку" перевели перший транш пенсій включно по 7 липня.

У Слов'янську і Краматорську також відновила роботу своїх відділень "Укрпошта".

Крім того, в понеділок має поновитися рух поїздів до Слов'янська і Красного Лиману на півночі Донецької області, перерваний через проведення антитерористичної операції. Про це повідомила компанія "Укрзалізниця".

"Сьомого липня планується запустити рух електропоїздів між станціями Харків – Букіно – Красний Лиман та Слов’янськ – Лозова", - зазначено у повідомленні компанії.

Впродовж вихідних під контроль української влади перейшли міста Слов'янськ, Краматорськ, Артемівськ, Костянтинівка і Дружківка.

Президент України Петро Порошенко назвав звільнення Слов’янська від бойовиків "знаковою подією у боротьбі за відновлення територіальної цілісності держави", однак визнав, що про повну перемогу поки що не йдеться.

"Це - ще не повна перемога. Але очищення Слов’янська від озброєної до зубів банди нелюдів має величезне символічне значення. Це - початок перелому в боротьбі з бойовиками за територіальну цілісність України", - наголосив президент.

Заклик ОБСЄ

Тристороння контактна група ОБСЄ закликала до термінового мирного врегулювання кризи в Україні.

Копирайт изображения AFP
Image caption Мешканцям Слов'янська роздають продовольство

Як ідеться у повідомленні на сайті організації, представники України, Росії та ОБСЄ 6 липня провели зустріч у Києві, в ході якої обговорили ситуацію на Донбасі.

"На основі мирного плану президента Порошенка і спільної декларації чотирьох міністрів закордонних справ, ухваленої у Берліні 4 липня, у терміновому порядку необхідно досягти поступу у справі мирного врегулювання кризи", - зазначили в ОБСЄ.

Контактна група вважає, що наступний раунд консультацій має пройти якомога швидше.

"Тактичний відступ"

У суботу близько 2 тисяч проросійських бойовиків покинули Слов'янськ і Краматорськ, відступивши до Донецька й Горлівки.

Копирайт изображения Reuters
Image caption Сепаратисти називають відступ тактичним кроком

Один з лідерів сепаратистів Ігор Стрєлков (Гіркін) заявив, що "тактичний відступ" був необхідний, аби "зберегти сили".

За словами одного із представників сепаратистів Павла Губарєва, якого цитує сайт Стрєлкова "Русская весна", бойовиками вдалося вивести зі Слов'янська "весь особовий склад і практично всю зброю".

Копирайт изображения AP
Image caption Бойовики залишають Слов'янськ

Водночас міністр оборони України Валерій Гелетей заявив, що військові знешкодили понад десять одиниць важкої техніки, яку він назвав "ядром" колони бійців, що відступали зі Слов'янська.

За словами міністра, військові дізналися про колону в останню мить.

"Я вважаю, що ядро, а це понад десять одиниць важкої техніки, було знешкоджено", - розповів він в інтерв'ю телеканалу "1+1".

Намір блокувати

У неділю заступник секретаря Ради національної безпеки і оборони України Михайло Коваль заявив, що українська армія має намір блокувати Луганськ і Донецьк.

"Відносно цих населених пунктів буде проведена повна блокада, відповідні заходи, які приведуть до того, що сепаратисти, бандити змушені будуть скласти зброю", - сказав він в ефірі каналу" Інтер".

Він зазначив, що сили АТО діють згідно з планом президента: тиснути на сепаратистів, доки вони не складуть зброю.