В аеропортах Європи посилюють перевірки електроніки

аеропорт Копирайт изображения Reuters

Американська влада звернулась до адміністрацій найбільших європейських аеропортів, що обслуговують прямі рейси в США, з вимогою ретельніше перевіряти електронні прилади, які проносять на борт пасажири.

Пасажирів, які вилітають до Штатів, можуть, наприклад, попросити увімкнути комп'ютер або телефон. Якщо ж батарея в ньому не заряджена, то його навряд чи дозволять пронести з собою на борт.

Одним з європейських аеропортів, де проводитиметься ретельна перевірка електроніки, стане лондонський Хітроу.

Франція, Британія і Німеччина вже висловили згоду із запропонованими США посиленими заходами безпеки.

Американська влада оголосила про запровадження нових заходів безпеки минулого тижня - мабуть, у відповідь на якусь загрозу, але при цьому не повідомила подробиці.

Спостерігачі вважають, що ці зміни можуть бути реакцією на отримані раніше дані про те, що ісламстські екстремісти в Сирії та Ємені розробляють бомби, які не можуть виявити контрольні пристрої, наявні в аеропортах.

Особлива увага - телефонами

Зазвичай в кожній країні заходи безпеки здійснюють на національному рівні, проте авіакомпанії та аеропорти, які організовують безпосадкові перельоти до Америки, зобов'язані виконувати стандарти, визначені Адміністрацією транспортної безпеки США (АТБ).

У заяві АТБ вперше наводять подробиці, що стосуються огляду електронних пристроїв.

"В ході огляду посадові особи можуть попросити власника включити апарат, в тому числі мобільний телефон, - йдеться у ньому. - Пристрої, що не мають джерел живлення, не дозволяється проносити на борт повітряного судна. Власника такого пристрою можуть також додатково оглянути".

Відомо також, що особливу увагу приділятимуть продукції компаній Apple і Samsung.

Однак поки що неясно, в яких саме аеропортах будуть запроваджені нові заходи, і чи викличуть вони затримки при огляді.