Порошенко розповів Меркель про полонену Надію Савченко

новини Копирайт изображения Getty
Image caption Петро Порошенко, Ангела Меркель і Франсуа Олланд обговорили ситуацію на Донбасі

Президент України Петро Порошенко розповів Ангелі Меркель і Франсуа Олланду про викрадення українського пілота Надії Савченко у телефонній розмові.

Пан Порошенко звернув увагу своїх співрозмовників, що бойовики захопили українського пілота на території Луганської області, а нещодавно вона виявилася у СІЗО російського міста Вороніж.

Петро Порошенко назвав неприпустимими випадки вивезення захоплених заручників на територію Росії.

Український пілот Надія Савченко потрапила у полон до бойовиків на Донбасі наприкінці червня.

В Росії українську льотчицю Надію Савченко звинувачують у причетності до вбивства журналістів.

Українське міністерство закордонних справ називає затримання пані Савченко порушенням міжнародного права.

Тиск на сепаратистів

У телефонній розмові президенти та канцлер обговорили ситуацію на Донбасі. Петро Порошенко зазначив, що Україна цінує підтримку Франції та Німеччини у питанні мирного врегулювання, повідомляє прес-служба президента.

При цьому співрозмовники констатували відсутність прогресу з боку Росії у виконанні раніше досягнутих домовленостей.

Президент України наголосив, що члени тристоронньої контактної групи відкриті для обговорення різних варіантів щодо місця та часу наступного засідання, але інша сторона не демонструє такої готовності.

Водночас, як повідомляє прес-служба президента Франції, пан Олланд і пані Меркель ще раз наголосили на необхідності того, щоб російська сторона здійснювала тиск на сепаратистів, щоби підштовхнути їх до переговорного процесу.

Президент Франції і канцлер Німеччини планують найближчими днями обговорити це питання з президентом Росії Володимиром Путіним.

Петро Порошенко також подякував пані Меркель за виділення 2,5 млн. євро на потреби мешканців Слов’янська і Краматорська.

“Ми сприймаємо це рішення не лише як фінансову, але й дуже важливу моральна підтримку з боку країни ЄС”, - наголосив Петро Порошенко.

Під Луганськом у середу було неспокійно: з мінометів обстріляли блокпост українських військових. Двоє людей загинуло, поранений журналіст. У Донецьку вдень було тихо.