ГПУ не знає, як українська льотчиця опинилася у російському СІЗО

Копирайт изображения AFP

Українські правоохоронці поки що не знають, як українська льотчиця Надія Савченко опинилася у СІЗО російського міста Воронеж - про це заявив генеральний прокурор України Віталій Ярема.

"Мені нічого з цього приводу невідомо, я не знаю, як її вивезли", - сказав він.

Раніше Надія Савченко, що брала участь у боях у складі добровольчого батальйону "Айдар", опинилася у полоні проросійських бойовиків поблизу міста Щастя Луганської області. В інтернеті з'явилося відео її допиту.

"Ви ж знаєте, що частина території Луганської та Донецької областей перебуває під контролем терористів, і коли вона потрапила у полон, то перебувала під їхнім впливом. І яким чином вони її перевезли через кордон, що, на жаль, також перебуває під контролем терористів, нам невідомо", - пояснив генпрокурор.

В РНБО у понеділок заявляли, що українські сили контролюють кордон з Росією.

Міністерство закордонних справ підтвердило ВВС Україна, що українська військова льотчиця Надія Савченко перебуває у слідчому ізоляторі у Воронежі.

Раніше МЗС висловило "рішучий та категоричний протест" через незаконне вивезення її на територію Росії.

Україна вимагає від російської сторони негайно розповісти про обставини вивезення Савченко, об'єктивно розслідувати цей факт та покарати винних, а також негайно допустити до українки консула.

Як передав телеканал "1+1", у Росії Надію Савченко звинувачують у нібито причетності до загибелі російських журналістів.

Віталій Ярема запевнив, що українська сторона робитиме усе, аби звільнити льотчицю, і додав, що загалом українська влада вживає усіх заходів для швидкого звільнення заручників, які перебувають у полоні бойовиків.

Минулого тижня екс-виконувач обов'язків міністра оборони Михайло Коваль повідомляв, що у полоні перебувають 29 військовослужбовців Збройних сил України.

Водночас уповноважена президента з мирного врегулювання ситуації у Донецькій та Луганській областях Ірина Геращенко зазначала, що загалом у полоні бойовиків на Сході перебувають 100 людей.