Опитування: Путіна підтримують тільки в Китаї та Бангладеш

Путін Копирайт изображения AFP

Імідж Росії у світі погіршується - свідчать дослідження американського Pew Research Center. Падає і рейтинг президента Володимира Путіна.

Найбільші зміни відбулися у сприйнятті Росії американцями: кількість тих, хто негативно ставиться до Росії, зросло із 43% у 2013 році до 72% в 2014.

Значно змінилося ставлення до Росії і в Європі: негативно ставитися до Росії стали 74% європейців, хоча ще рік тому цей показник був на рівні 54% відсотків.

Більше 60% населення Польщі, Німеччини, Італії, Іспанії, Франції і Британії також ставляться до Росії негативно.

Із загальноєвропейської тенденції вибиваються тільки греки - на півдні Балканського півострова негатив до Росії закріпився на рівні 35% відсотків. За останній рік ця цифра майже не змінилася.

Навіть на Близькому Сході, в Азії та Африці зросло невдоволення російською політикою. У Туреччині Росія не подобається 73% населення, у Єгипті - 71%, у Йорданії - 75% громадян.

Країна 2013 рік, % 2014 рік, %
Польща 81 51
Німеччина 79 60
Туреччина 73 66
США 72 43
Японія 69 64
Україна 60 -

А от покращився образ Росії в очах жителів тільки шести країн. У Китаї рейтинг Росії зріс на 16%, у Палестинській автономії на 11%, у Ізраїлі і Філіппінах на 9%, в Індії на 7%, а в Пакистані на 3%.

Після Криму

Загалом, за даними Pew Research тенденція до поширення негативу щодо Росії зростає у 20 із 36 країн, де проводилося опитування.

Найбільш відчутні зміни сталися після анексії Криму.

В Україні, за даними досліджень, ставлення до Росії різниця в залежності від регіону.

Більше 83% жителів Західної України ставляться до Росії із негативом, тоді як на Сході проти Росії виступає майже удвічі менше людей - 45%.

За опитуванням, найкраще до Росії у нас ставляться в анексованому Криму - там із негативом оцінюють політику сусідки тільки 4% населення.

В середньому противниками Росії в Україні є 60% населення. Іще в 2011 році цей показник коливався на рівні 11%.

Курс Путіна

Негатив до Росії у світі перевершив тільки негатив до Володимира Путіна.

Найбільше не люблять пана Путіна в Іспанії - там він не подобається 87% населення. Іспанців у цьому аспекті наздоганяють поляки (86%), французи (85%) і німці (77%).

Не пасуть задніх у цьому рейтингу і американці. 80% мешканцям Сполучених Штатів не до вподоби зовнішня політика російського президента.

Більшість європейців і американців певні, що керівництво Росії порушує особисті свободи власних громадян.

Не згодні з такою позицією в самій Росії. Там дії пана Путіна підтримує 83% населення. При цьому 57% росіян переконані, що їхні права і свободи виконуються.

Крім самої Росії, пана Путіна підтримують ще в п'ятьох країнах: В'єтнамі (69% жителів), Китаї (62%), Бангладеш (61%), Танзанії (52%) і Кенії (50%).

Серед українців політикою президента сусідньої країни невдоволені 70% громадян (89% на заході і 66% на Сході).