Росію не запросили на авіашоу в Фарнборо через дії в Україні

літак

Російських чиновників не запросили на міжнародний авіасалон "Фарнборо-2014" на знак протесту проти дій Росії і Україні, заявило британське зовнішньополітичне відомство.

Авіашоу у Фарнборо, яке відкривається у понеділок, є найважливішою подією у світі авіаційної та космічної індустрії. Зазвичай Росія направляє туди представницькі делегації в надії укласти великі й вигідні контракти.

Раніше агенція "РИА Новости" повідомила з посиланням на джерело в російській делегації, що участь держкомпанії "Рособоронекспорт" в авіасалоні була зірвана через відсутність британських віз: із 17-ти членів делегації компанії візи отримали лише п'ятеро людей.

До Лондона для участі у виставці також мали намір поїхати представники російського міністерства промисловості й торгівлі, а також представники низки великих державних компаній.

Візи не змогли отримати і технічні співробітники, які контролюють безпечну експлуатацію експонатів, доставлених для демонстрацію на "Фарнборо-2014", повідомило російське агентство.

Минулої п'ятниці посольство Росії у Лондоні звернулося до МЗС Британії за роз'ясненням з приводу відмови у видачі британських віз багатьом членам російської делегації.

Компетенція уряду

В оприлюдненій у суботу заяві британського МЗС йдеться, що рішення про те, кому надавати виставковий простір, є питанням комерції і належить до компетенції організаторів авіашоу.

Що ж до офіційних гостьових запрошень на авіасалон для представників іноземних держав, то це питання належить до компетенції британського уряду, наголосив Форін-офіс.

"Але у зв'язку з діями Росії в Україні, ніхто з представників російського уряду на "Фарнборо-2014" не запрошений", - йдеться у заяві.

Разом з відмовою приймати кремлівських чиновників, Лондон вживає заходів з посилення правил експорту до Росії продукції військового призначення.

У заяві йдеться про виключення Росії зі списку країн, які мають право використовувати найбільш гнучкої британської експортної ліцензії - Open General Export Licence, а також про відмову супроводжувати іноземних гостей, які виявлять бажання відвідати російський павільйон у Фарнборо.

Російське посольство в Лондоні поки що не прокоментувало заяву британського МЗС.

Авіашоу "Фарнборо-2014" відбудеться в передмісті Лондона з 14 по 20 липня.