Україна заперечила обстріл території РФ

АТО Копирайт изображения Reuters
Image caption Українські дипломати хочуть, аби російські колеги помітили убивства українських солдат і мирних жителів на Донбасі

Міністерство закордонних справ України заявило, що українські військовослужбовці не вели вогню в місцевості, з якої у неділю обстріляли місто Донецьк Ростовської області.

"Українські військовослужбовці ніколи не обстрілювали, не обстрілюють і не обстрілюватимуть території сусідньої держави та житлових кварталів", - йдеться у заяві МЗС України.

Москва звинуватила українських військових в обстрілі міста Донецьк Ростовської області, заявивши, що цей інцидент "може мати незворотні наслідки".

Як заявила російська влада, у неділю через снаряд, який потрапив у двір приватного будинку міста Донецьк, загинув один місцевий житель, ще дві людини були поранені.

Жаль і протест України

Українські дипломати висловили сподівання на об’єктивність та неупередженість Росії в оцінках причин трагічного інциденту та заявили, що готові до співпраці в його розслідуванні.

"Висловлюємо жаль у зв’язку із загибеллю та пораненнями громадян Росії у місті Донецьк Ростовської області", - заявило зовнішньополітичне відомство.

Водночас в українському МЗС "хотіли б, щоб МЗС Росії врешті помітило і також висловило жаль з приводу вбивств терористичними озброєними формуваннями українських військовослужбовців та мирних жителів у східних областях України, засудило злочинні дії терористів, змусило їх припинити насильство".

Також МЗС України висловило протест "у зв’язку із спробами вторгнення з території РФ воєнної техніки і найманців у районі українського населеного пункту Ізварино, що мали місце в ніч на 13 липня".

У неділю речник РНБО Андрій Лисенко повідомив, що "існує багато доведених фактів, коли бойовики стріляють по російській території і по мирних жителях з метою провокації, щоб покласти провину за жертви на українських військових".

"Черговий агресивний акт"

Слідчий комітет Росії порушив кримінальну справу за фактом вбивства людини у ростовському Донецьку.

"Вранці в неділю 13 липня українською армією було обстріляне фугасними снарядами місто Донецьк Ростовської області", - йдеться у заяві МЗС Росії.

Повіреному у справах України в Російській Федерації був висловлений рішучий протест російської сторони, наголосили у МЗС.

"Російська сторона розглядає цю провокацію як черговий агресивний акт української сторони щодо суверенної російській території і громадян Російської Федерації", - зазначили у МЗС Росії.

Цей інцидент, на думку Москви, свідчить про вкрай небезпечну ескалацію напруги в районі російсько-українського кордону і може мати "незворотні наслідки, відповідальність за які ляже на українську сторону".