США закликали Росію припинити підтримку сепаратистів

Image caption Держдепартамент США закликав Росію примусити сепаратистів припинити вогонь

На офіційному блозі Держдепартаменту США з’явилось чергове звернення до російського уряду з проханням припинити матеріальну підтримку сепаратистів на сході України та примусити їх припинити вогонь і звільнити заручників.

Досить дестабілізації

"Ми хочемо, щоб Росія перестала дестабілізувати Україну, окуповувати Крим, частину української території, та дозволила народу України спільно ухвалювати власні рішення щодо майбутнього його країни шляхом демократичного політичного процесу", - йдеться у зверненні в офіційному блозі Держдепартаменту США.

Також у публікації наводяться факти підтримки сепаратистів з боку Росії та нарощування військової присутності на східному кордоні України.

Держдепартамент США також твердить про подвоєння кількості російських танків, бронемашин і ракетних комплексів у прикордонних районах. Він констатує підтверджені відеозаписами випадки пересування у Луганську, Донецьку і Краснодоні колон військової техніки сепаратистів, яка, ймовірно, потрапила туди з Російської Федерації. "Росія дозволила представникам "Донецької народної республіки" облаштувати свій військкомат у Москві", - говориться у зверненні.

Ще одним фактом, який, на думку американців, свідчить про небажання Москви припинити конфлікт, є ув’язнення українського військового пілоту Надії Савченко у Воронежі.

Можливості для миру

Держдеп США схвально ставиться до намагань української влади та європейських країн встановити мир на сході України. Він позитивно оцінює мирний план президента України Петра Порошенка, який передбачає одностороннє припинення вогню, амністію для сепаратистів, що не вчинили серйозних злочинів, створення робочих місць у постраждалих від конфлікту регіонах, децентралізацію та збільшення впливу місцевої влади.

Однак, за словами представників Держдепартаменту США, Росія та її прихильники не скористалися цією "можливістю для миру".

"Як постійно повторюють Сполучені Штати та їх європейські союзники, ми закликаємо російську влади припинити матеріальну підтримку сепаратистів, використати свій вплив на них, щоб змусити скласти зброю і припинити вогонь, а також звільнити всіх заручників. Тільки тоді мирний процес в Україні справді може розпочатися", - підсумовують у Держдепартаменті США.

Путін: обговоримо ситуацію в Україні на саміті БРІКС

У свою чергу президент Росії Володимир Путін пообіцяв детально обговорити конфлікт в Україні на саміті БРІКС (Бразилія, Росія, Індія, Китай, ПАР), що запланований на 15-16 липня.

"Серйозну увагу ми приділимо ситуації в Україні та заходам світового співтовариства, які допоможуть припинити кровопролиття на південному сході цієї країни", - анонсував російський президент 15 липня.

Крім того, у своєму інтерв’ю щодо майбутнього саміту очільник Кремля акцентував увагу на тому, що сучасний світ є "багатополярним, складним і динамічним". "Спроби побудувати модель міжнародних відносин, у якій би всі рішення ухвалювались в межах єдиного полюсу, неефективні, час від часу дають збій і зрештою приречені на невдачу", - заявив Володимир Путін.