ЄС пообіцяв розширити санкції проти Росії до кінця липня

прапори єс Копирайт изображения AFP

Європейська Рада погодилася розширити санкції у зв'язку з ескалацією конфлікту в Україні - про це зазначено у висновках засідання, яке у середу провели у Брюсселі.

"Європейська Рада жалкує, що очікувані кроки, перелік яких виклали у підсумках 27 червня, не були вжиті належним чином", - зазначили у документі.

Там додали, що нові обмеження стосуватимуться організацій, у тому числі російських, які фінансово і матеріально підтримують дії, що загрожують суверенітету України, її територіальній цілісності та незалежності.

Перші організації та особи, що увійдуть до розширеного списку санкцій, мають назвати до кінця липня.

Європейська Рада також закликала Європейську Комісію переглянути програми співпраці із Росією.

"Європейська Рада нагадує, що Комісія, Європейська служба зовнішніх зв'язків та держави-члени повинні проводити підготовчу роботу до цільових санкцій, до чого закликали у березні, аби до подальших кроків можна було вдатися без зволікання. Європейська Рада, як і раніше, готова зібратися у будь який час, якщо того вимагатимуть обставини", - також зазначили у документі.

Окрім того, у вівторок санкції проти Росії посили США. Білий дім заявив, що Москва так і не зробила необхідних кроків до розв'язання кризи на сході України.

Серед іншого, нові обмеження стосуються деяких підприємств російського оборонно-промислового комплексу, банків, зокрема, "Газпромбанку", "Внешэкономбанку", компанії "Роснефть" і нафтового терміналу у Феодосії.

Також до нового пакету американських санкцій увійшли п'ятеро офіційних осіб, зокроема віце-спікер Держдуми Сергій Неверов, помічник президента Росії Ігор Щеголев і федеральний міністр у справах Криму Олег Савельєв.

Окрім того, до переліку обмежень внесли одного з лідерів самопроголошеної "Донецької народної республіки" Олександра Бородая, а також самі ДНР та ЛНР.

Новини на цю ж тему