Савченко розповіла консулу, як її вивезли з України

Савченко Копирайт изображения AP

Консул України у середу зустрівся з арештованою у Росії військовою льотчицею Надією Савченко, яка перебуває у СІЗО в Воронежі. Цю інформацію оприлюднила прес-служба президента України.

Про зустріч консула з арештованою українською льотчицею президенту України повідомив міністр закордонних справ Павло Клімкін.

Під час зустрічі з консулом Геннадієм Брескаленком, Надія Савченко підтвердила, що "без її згоди її було незаконно вивезено з території України з мішком на голові та у наручниках, викрадачі змінили кілька машин". Це сказано у повідомленні.

Також стало відомо, що пані Савченко оголосила голодування, вимагаючи допусти до неї представника України та адвоката.

Як повідомив адвокат пані Савченко, Марк Фейгін, льотчиця голодувала упродовж восьми днів. Після зустрічі з захисниками, вона припинила голодування, написав пан Фейгін на своїй сторінці у Twitter

Адвокат вважає, що "Савченко не брала участі безпосередньо в бойових діях, працювала в допоміжних підрозділах, виносила поранених і вбитих".

Щодо того, як льотчиця опинилась на території Росії, адвокат написав: "Так, її передали з рук на руки".

Звинувачення СК Росії

Військовий пілот Надія Савченко потрапила до полону бойовиків на Донбасі 17 червня. Там вона воювала у складі добровольчого батальйону, взявши відпустку в Збройних силах.

8 липня стало відомо, що вона перебуває у слідчому ізолятора російського міста Воронеж. Слідчий комітет Росії звинувачує її у пособництві вбивства російських журналістів.

На початку липня Воронезький суд залишив Надію Савченко під арештом до кінця серпня.

Українська сторона стверджує, що Надія Савченко є військовополоненою. Мін'юст має намір просити Раду Європи визнати льотчицю заручницею і вимагати від РФ її звільнення.

У вівторок Європейський суд з прав людини почав розглядати позов української льотчиці Надії Савченко до Росії та надав справі пріоритетного статусу. Суд вимагає від РФ до 22 липня відповісти, як Надія Савченко потрапила в Росію та пояснити, чому до неї не допускали українського консула.

Російська сторона не пояснювала, як жінці вдалося вибратися з полону сепаратистів і перетнути кордон.

Представник Слідчого комітету Росії Володимир Маркін раніше заявив, що в української сторони немає жодних шансів на звільнення своєї громадянки.