Гелетей: армія взяла під контроль південно-східну частину Луганська

Донбас Копирайт изображения AFP

Українські війська взяли під контроль південно-східну частину міста Луганськ.

Про це міністр оборони України Валерій Гелетей повідомив у доповіді президенту Петру Порошенко, йдеться на сайті глави держави.

Пан Гелетей також поінформував президента, що українські військові розблокували аеропорт Луганська.

"Збройні Сили продовжують звільнення населених пунктів України від угруповань бойовиків", - наголосив міністр.

Раніше міськрада Луганська повідомляла про складну ситуацію в місті - інтенсивні обстріли та загибель понад 20 людей.

Однак, в яких саме боях загинули ці люди, міськрада не уточнила.

У місті пошкоджено електричну підстанцію та зупинились насоси міського водоканалу.

Без світла та води

Станом на ранок п`ятниці, 85% Луганська було знеструмлено, відключено подачу води, з перебоями працював мобільний зв’язок. Це результат нічних обстрілів – снаряд влучив у електричну підстанцію на півночі, яка забезпечує електрикою місто, повідомляє прес-служба мерії.

Світло зникло близько опівночі, а вранці відключили воду. Всю ніч було чути гучні постріли, схожі на постріли з гармат, або з "Градів", розповідають жителі центра міста.

За їх словами, під обстріл потрапили вулиці Кам’янобрідського району та кварталу східної частині Луганську - Малої Вергунки. У центрі постраждав чотирьохповерховий житловий будинок, розташований неподалік від краєзнавчого музею.

Внаслідок пошкодження електричної підстанції зупинились насоси міського водоканалу, які забезпечують подачу води до Луганська.

Поновити подачу електрики комунальникам вдалося лише частково, бо район, де розташована пошкоджена підстанція, залишається під обстрілом. "Як тільки з`явиться така можливість, спеціалісти докладуть максимум зусиль, щоб оперативно усунути аварійну ситуацію та забезпечити нормальне життєзабезпечення міста", - пообіцяли в мерії.

Після опівдня електропостачання було частково поновлене у центрі, та деяких кварталах на сході й півдні міста.