Радбез ООН: США не виключають причетності Росії до падіння MH17

Копирайт изображения AFP

Рада Безпеки ООН закликала до "повного, ретельного і незалежного міжнародного розслідування" падіння малайзійського літака на сході України.

У п'ятницю засідання Ради безпеки ООН почалось з хвилини мовчання за загиблими у авіакатастрофі.

Учасники РБ ООН вимагають проведення незалежного міжнародного розслідування авіакатастрофи, відповідно до інструкцій ICAO.

Автори п'ятничної заяви РБ ООН також закликали всі сторони надати слідчим доступ до місця аварії літака.

Звинувачення США

Представник США в ООН Саманта Пауер заявила, що малайзійський авіалайнер, скоріше за все, був збитий ракетою класу "поверхня-повітря" з території на сході України, яку контролюють проросійські сепаратисти.

За словами пані Пауер, США не виключають, що технічну допомогу у роботі з зенітно-ракетним комплексом сепаратистам надавав російський персонал.

"Неможливо, щоб сепаратисти діяли без технічних експертів, без допомоги, ймовірно, російських експертів, які знали, як цією системою управляти", - сказала представник США.

Водночас представник Китаю Лю Цзеі закликав не робити передчасні звинувачення щодо авіакатастрофи.

"Пріоритетним є встановлення фактів… Ми повинні прийти до висновків за підсумками розслідування, а не робити передчасні висновки чи пред'являти звинувачення ", - сказав пан Цзеі.

Росія підтримує розслідування

Представник Росії Віталій Чуркін заявив, що необхідно провести "безпристрасне розслідування" інциденту.

Він вказав, що Росія підтримує створення міжнародної комісії під егідою ICAO. Він сказав про неприпустимість тиску на розслідування та передчасні звинувачення.

Також представник Росії вказав на відповідальність українських авіаційних служб, які дозволили польоти над зоною антитерористичної операції.

Постійний представник України Юрій Сергєєв розпочав свій виступ зі слів співчуття родичам загиблих у авіакатастрофі.

Пан Сергеєв заявив, що українські силові відомства мають у розпорядження докази, що зенітно-ракетні комплекси, з якої могли збити літак, завезли з Росії.

Представник України також наголосив, що за весь час конфлікту офіційна Росія жодного разу не наголосила на неприпустимості участі російських громадян у збройних угрупованнях на сході України.

Він згадав про центри вербування військових у Москві та Ростові-на-Дону, з яких їх відправляють на схід України, а також про козацькі об'єднання, які активно підтримують сепаратистів.

Засідання Ради безпеки ООН скликали в екстреному порядку у зв'язку з аварією пасажирського літака, який виконував рейс з Амстердама в Куала-Лумпур.

Обама: це глобальна трагедія

Президент США Барак Обама на прес-конференції у п’ятницю заявив, малайзійський пасажирський літак на території України збили ракетою земля-повітря, запущеною з контрольованої проросійськими сепаратистами території.

Пан Обама сказав, що президент Росії Володимир Путін мав можливість допомогти в деескалації конфлікту в Україні, однак вирішив цього не робити. Він вказав на те, що українські сепаратисти отримували постійну підтримку з Росії, у тому числі щодо озброєння.

Барак Обама також наголосив на необхідності провести надійне міжнародне розслідування авіакатастрофи. На час проведення якого, як сказав президент США, всі сторони конфлікту повинні дотримуватись перемир’я, аби фахівці могли працювати на місці події.

Авіакатастрофу президент США назвав "глобальною трагедією".