Керрі: існують численні докази, що МH17 збили сепаратисти

Копирайт изображения AP
Image caption Джон Керрі в неділю виступив на п'яти американських ток-шоу, щоб донести свою позицію щодо катастрофи

Державний секретар США Джон Керрі заявив про "численні докази" російської причетності до збиття літака Malaysia Airlines в Україні.

Пан Керрі закликав Росію взяти на себе відповідальність за дії сепаратистів та назвав їхнє ставлення до тіл загиблих "гротескним".

"Боїнг-777", який виконував рейс MH17 з Амстердама до Куала-Лумпур, упав у четвер на Донбасі. Усі 298 людей, які були на борту, загинули.

Росію звинувачують у тому, що вона передала сепаратистам зенітно-ракетний комплекс, з якого нібито збили літак.

У Кремлі, своєю чергою, покладають вину за катастрофу на Україну і запевняють, що зроблять усе, аби конфлікт на Донбасі перейшов із військової площини в дипломатичну.

"Величезна кількість доказів"

У неділю Джон Керрі виступив на п'яти найбільших ток-шоу американського телебачення.

Держсекретар розповів, що, за спостереженнями США, минулого місяця з Росії в Україну заїхала велика кількість військової техніки, зокрема бронетранспортери, танки і ракетні установки.

Зокрема, сепаратисти отримали російський ракетний комплекс "Бук", заявив держсекретар, пославшись на перехоплені переговори сепаратистів.

"Величезна кількість доказів вказує на те, що Росія причетна до передачі цих систем і навчання їхньої обслуги", - сказав пан Керрі.

За його словами, коли з MH17 зник зв'язок, США засікли пуск ракети "земля-повітря" з району, який контролюють сепаратисти.

Він також пригрозив запровадити подальші санкції щодо Росії і закликав європейських союзників жорсткіше ставитися до президента Путіна.

Копирайт изображения AFP
Image caption Захід стурбований тим, як ставляться до тіл загиблих

"Змінити підхід до Росії"

Британський прем'єр-міністр Девід Кемерон у неділю також опублікував жорстку заяву у зв'язку з інцидентом. Зокрема, прем'єра наголосив, що Захід повинен "фундаментально змінити підхід до Росії", якщо пан Путін "не змінить підходу до України".

Увечері того ж дня пан Кемерон подзвонив Володимиру Путіну.

Як повідомила прес-служба британського уряду, у "відвертій телефонній розмові" прем'єр заявив: вся інформація вказує на те, що "Боїнг" збили проросійські сепаратисти, а якщо російська влада цього не визнає, то мусить надати переконливі докази своєї версії.

Девід Кемерон також закликав пана Путіна використати свій вплив на проросійських сепаратистів, щоб вони дали міжнародним експертам доступ до місця катастрофи.

Вечір дзвінків

У Росії, своєю чергою, звинувачують у катастрофі Україну.

"Ми неодноразово закликали всі сторони конфлікту негайно припинити кровопролиття і сісти за стіл переговорів. З упевненістю можна сказати, що якби бойові дії на сході не відновилися 28 червня, то й цієї трагедії не відбулося б", - ідеться у зверненні Володимира Путіна, опублікованому на сайті Кремля в ніч на понеділок.

У неділю ввечері, за даними прес-служби, президент Росії говорив по телефону не тільки з паном Кемероном, а й із президентом Франції, прем'єром Нідерландів і прем'єром Австралії.

Громадяни двох останніх країн, як і Британії, були на борту "Боїнга".

Пан Путін у зверненні наголосив, що на місці катастрофи повинна працювати міжнародна комісія і запевнив, що Росія зробить усе, щоб конфлікт на Донбасі перейшов з військової фази в фазу "обговорення за столом переговорів".