Сили АТО зайшли в Лисичанськ - РНБО

Сепаратисти Копирайт изображения Getty

Українські війська увійшли в Лисичанськ, повідомив інформаційний центр Ради нацбезпеки і оборони.

За даними центру, сили АТО зайняли північні райони міста і заблокували сепаратистів, які в ньому залишаються.

Ресурс сепаратистів "Сводки от Стрєлкова" підтвердив, що армія змогла частково увійти в місто.

Українські війська продовжують наступати на півночі Луганської і заході Донецької областей, заявляють в РНБО.

Вдень у відомстві повідомили, що за останню добу загинули четверо військових, серед них - командир однієї з частин Нацгвардії Олександр Радієвський.

Бої

В РНБО також кажуть, що в четвер армія встановила контроль над селом Верхньокам'янське, що неподалік від Лисичанська.

Як повідомив ресурс "Сводки от Стрелкова", в місті і далі залишаються близько 20 сепаратистів. В армії кажуть, що у звільнених районах ведуть розмінування та шукають диверсійні групи противника.

Також у четвер сили АТО продовжували оточувати Донецьк і Луганськ.

За даними РНБО, за останню добу бойовики більш ніж 20 разів обстрілювали сили АТО. Зокрема - стріляли з "Градів" з території Росії. У Росії заперечують причетність до конфлікту на сході України.

Четверо військових загинули, 35 - зазнали поранень.

Водночас сепаратисти заявили про значні втрати силовиків (до сотні) біля села Бахмутівка, але незалежного підтвердження цієї інформації поки немає

Також Ігор Гіркін (Стрєлков) заявив про скрутну ситуацію південних угруповань української армії, які розтягнулися вздовж кордону.

"Поки сидять і чекають, коли їх деблокують. У них погано не тільки з їжею та питною водою, а й з боєприпасами. Думаю, не дочекаються - наші відкинули зібране для цього ударне угруповання противника в Григорово і "добивають" термінал "Маринівка", - ідеться у зведеннях сепаратиста.

Копирайт изображения Getty
Image caption Чоловік та його кіт в автобусі, який залишає Донецьк. У місті точаться перестрілки, кажуть у місцевій владі

Гуманітарна ситуація

У Донецьку і Луганську тривають обстріли та перестрілки.

За даними місцевої влади, в Луганську за останню добу загинула людина і є руйнування. Вночі в місті відімкнули електрику, тисячі абонентів залишилися без води.

З Донецька повідомляють про сімох поранених.

У Донецькій облдержадміністрації кажуть, що в області від березня загинули 432 людини, зокрема шестеро дітей, поранених - більше тисячі.

Також в ОДА дуже стурбовані ситуацією з водою і попереджають, що зупинка подачі води на деякі підприємства - наприклад, "Концерн Стірол" чи Авдієвський коксохімічний завод - може призвести до екологічної катастрофи.