У Верховній Раді розпустили фракцію комуністів

Рада Копирайт изображения AFP

Фракцію комуністів у парламенті розпустили, заявив голова Верховної Ради Олександр Турчинов. У четвер суд також почав розгляд заборони КПУ в Україні.

За словами спікера, кількість депутатів у парламентській фракції КПУ була меншою, ніж передбачає регламент, ще з 1 липня 2013 року.

"Я сподіваюся, що ніколи більше комуністичних фракцій у парламенті не буде", - сказав пан Турчинов, відкриваючи засідання парламенту.

Багато депутатів зустріли це оголошення вигуками "Слава Україні!".

Тиснява у суді

У четвер у Київському окружному адміністративному суді також пройшло засідання у справі про заборону Комуністичної партії України.

Учасники процесу заявляли клопотання, а до розгляду справи по суті планують приступити на наступному засіданні, яке призначили на 14 серпня.

Як повідомляє кореспондент ВВС Україна, перед входом до зали суду була тиснява, всі охочі журналісти та активісти не вміщалися в залі.

Деякі активісти намагалися не допустити до зали адвокатів Компартії.

Раніше Служба безпеки України заявила, що передала уряду докази сепаратистської діяльності партії.

У середу Верховна Рада прийняла зміни до регламенту, які дозволяють розпускати фракції за відсутності мінімально необхідної кількості депутатів.

Раніше ця норма стосувалася лише депутатських груп.

"Депутатська фракція (депутатська група), склад якої став меншим від мінімальної кількості народних депутатів, визначеної частиною четвертою статті 59 Регламенту, через 15 днів після дня настання такого факту оголошується головою Верховної Ради розпущеною", - вказано в пояснювальній записці.