Канада ввела нові санкції проти РФ через катастрофу MH17

Копирайт изображения Reuters
Image caption Стівен Гарпер продовжує посилювати санкції проти Москви

Прем'єр-міністр Канади Стівен Гарпер повідомив про розширення санкцій проти Росії. Нові заходи стосуються енергетичних компаній, оборонних підприємств і державних банків.

Раніше аналогічні санкції в односторонньому порядку запровадив уряд США, не дочекавшись підтримки з боку ЄС.

"Після консультацій та координації з близькими міжнародними партнерами і союзниками уряд Канади вирішив ввести нові санкції проти широкого кола осіб, пов'язаних з різними російськими секторами", - заявив пан Гарпер.

Рішення Канади продовжити розширення санкцій прем'єр пов'язав з катастрофою малайзійського "Боїнга" в Донецькій області. Росія, вважають в Канаді, продовжує постачати зброю і підтримувати сепаратистів на сході України, тим самим створюючи загрозу міжнародному миру і безпеці.

Тиск на режим Путіна

Санкції обмежують кредитування російських компаній "Новатек", "Алмаз-Антей", концерну "Калашников", "Газпромбанку", "Внєшекономбанку". Крім того, Канада забороняє операції із самопроголошеними Донецькою і Луганською "народними республіками". У список фізичних осіб, проти яких запроваджуються економічні санкції та заборона на в'їзд до Канади, потрапили вісім керівників ДНР і ЛНР.

"Наша мета - подальше посилення економічного і політичного тиску на режим Путіна", - сказано в заяві пан Гарпера.

В останні місяці консервативний уряд Канади поступово обмежує зв'язки з російськими представниками та компаніями, які, на думку Оттави, причетні до кризи на Україну.

Перший пакет санкцій був анонсований на початку травня - тоді в список потрапили 16 російських компаній, в основному пов'язаних з бізнесменом Геннадієм Тимченком, якого вважають другом та соратником Володимира Путіна (сам Тимченко також внесений до списку санкцій США і Канади).

Пізніше список осіб, з якими заборонено співпрацювати канадцям, розширили: у нього потрапили ще шість українців і шість росіян.

У червні міністерство закордонних справ Росії відповіло симетричними заходами, повідомивши про санкції щодо 13 чільних посадовців з Канади.

Розширений пакет санкцій щодо Росії зараз також обговорюють і в Євросоюзі. Як і у випадку з Канадою, поворотним моментом для ЄС стало падіння малайзійського "Боїнга" на сході України. Як припускають на Заході, літак збили ракетою класу "земля-повітря", випущеної з території, контрольованої проросійськими сепаратистами.