Протести проти операції в Газі переросли в сутички

Копирайт изображения Reuters

Щонайменше двоє палестинців загинули та ще 200 зазнали поранень на Західному березі ріки Йордан під час протестів проти ізраїльської військової кампанії в смузі Гази, кажуть палестинські представники.

Близько 10 тисяч демонстрантів пройшли ходою від Рамалли до Східного Єрусалима, де їм почали чинити опір ізраїльські сили.

Щонайменше 15 людей загинули та десятки отримали поранення під час обстрілу ізраїльтянами у четвер бомбосховища, яким керує ООН.

Понад 800 палестинців та 35 ізраїльтян загинули від початку збройного конфлікту між Ізраїлем та ХАМАСом 8 липня.

Палестинські лідери на Західному березі закликали до "Дня гніву" у п'ятницю - один із останніх днів Рамадану.

Згідно із повідомленнями, для розгону акції протесту ізраїльтяни застосували вогнепальну зброю. Ізраїль каже, що учасники протесту також стріляли.

Протести також відбулись у четвер і в Єрусалимі. Вони протестували проти дій ізраїльської поліції, яка не дозволила всім чоловікам до 50 років проходити до мечеті аль-Акса.

Копирайт изображения AP
Копирайт изображения EPA

Ізраїльська поліція повідомила, що заарештувала щонайменше 20 демонстрантів, які кидали в неї каміння.

Ізраїль каже, що мета її військової кампанії - покласти край ракетним обстрілам ізраїльської території з боку ХАМАСу.

Ізраїль виявив мережу тунелів, які використовують бойовики ісламістського угрупування для проникнення на ізраїльську територію. Він пообіцяв знищити всі ці тунелі, щоб відновити порядок.

Тим часом тривають дипломатичні спроби досягти перемир'я. Згідно із повідомленнями, наразі обговорюється варіант, коли ізраїльтянам дозволять залишитись в смузі Гази, щоб знищити всі тунелі.