Кабмін доручив Гройсману виконувати обов’язки прем’єра

Копирайт изображения Ukrinform

Кабінет міністрів доручив віце-прем’єру Володимиру Гройсману тимчасово виконувати повноваження прем’єр-міністра.

Згідно з розпорядженням від 24 липня, яке оприлюднили на сайті уряду, у зв’язку із заявою пана Яценюка про відставку "тимчасово виконання повноважень прем’єр-міністра покладено на віце-прем’єр-міністра – міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Володимира Гройсмана".

У четвер Арсеній Яценюк оголосив про відставку у зв'язку із розпадом коаліції і блокуванням ініціатив уряду. Під час свого емоційного виступу прем'єр заявив парламенту, що той не приймає закони, необхідні для забезпечення життєдіяльності держави.

Раніше фракції УДАР і "Свобода" оголосили про вихід із владної коаліції, щоб запустити механізм розпуску парламенту. При цьому Рада не змогла проголосувати низку важливих законопроектів, зокрема - про газотранспортну систему та зміни до бюджету, які стосувалися фінансування армії і відновлення Донбасу після боїв.

Спікер Олександр Турчинов звернувся до фракцій УДАРу та "Свободи" з проханням "негайно" внести свою кандидатуру на посаду технічного прем'єра та закрив засідання ВР.

Віце-спікер Роман Кошулинський, відкриваючи ранкове засідання Ради у п'ятницю сказав, що "технічно заява прем’єр-міністра до ВР не надійшла". З його слів, коли Рада отримає заяву – депутати її розглянуть.

Раніше президент Петро Порошенко в офіційному листі до спікера Верховної Ради Олександра Турчинова попросив парламент вже у п'ятницю визначитися з вотумом довіри до уряду Арсенія Яценюка.

У Конституції зазначено, що прем'єр має право заявити Верховній Раді про відставку. Відповідно до закону "Про Кабінет міністрів", у цьому випадку парламент повинен затвердити відставку протягом десяти днів.

До того, як прийти до уряду в лютому цього року, Володимир Гройсман двічі поспіль обирався мером Вінниці.