В АТО заперечили, що силовики використовують "Град" у містах Сходу

системи "Град" на Донбасі Копирайт изображения AP

Міжнародна правозахисна організація Human Rights Watch заявила, що і українські силовики, і проросійські сепаратисти використовують системи "Град". Через це на Донбасі гинуть мирні жителі.

HRW зазначила, що через удари некерованих ракет, запущених, ймовірно, силами уряду і "проурядовими ополченцями", загинули щонайменше 16 цивільних. Поранені багато інших людей в Донецьку та його передмістях, контрольованих сепаратистами.

"Хоча українські урядовці і прес-служба Національної гвардії заперечують використання систем "Град" у Донецьку, розслідування Human Rights Watch на місцевості переконливо свідчить про те, що українські урядові війська відповідальні за напади в період з 12 по 21 липня", - йдеться у звіті на сайті організації.

Прес-служба АТО спростувала BBC Україна застосування систем "Град" у населених пунктах на сході України.

Використання ракет невибіркової дії в населених пунктах порушує міжнародне гуманітарне право, закони війни і може розцінюватися як військовий злочин, наголошено в заяві HRW.

Звіт Human Rights Watch містить перелік випадків обстрілу, який, на думку фахівців організації, вівся з боку українських військових і "прокиївських озброєних груп".

Водночас жодного конкретного випадку застосування "Градів" проросійськими сепаратистами звіт не наводить, хоча самі вони заявляли, що обстрілюють українських військових з "Градів".

Командування Національної гвардії України раніше заявило, що установок "Град" на озброєнні його підрозділів немає, а за обстріл населених пунктів поклало відповідальність на бойовиків, які хочуть скомпрометувати українських силовиків.

Добровольці "не мають "Градів"

Речник антитерористичної операції Олексій Дмитрашківський в інтерв'ю ВВС Україна заявив, що українська армія не веде артилерійський обстріл в Донецьку.

"Його ведуть банд-формування, які дислокуються в місті. Цієї ночі бойовики знову обстріляли місто з мінометів", - сказав пан Дмитрашківський.

За його словами, військові не застосовують "Гради" у містах та населених пунктів.

"Українська армія не обстрілювала та не буде обстрілювати мирних мешканців", - зазначив речник АТО.

Водночас в українських добровольчих батальйонах, таких як "Донбас" та "Азов", систем залпового вогню "Град" на озброєнні взагалі немає, наголосив Олексій Дмитрашківський.