Віце-прем'єр Великобританії вимагає забрати в Путіна ЧС-2018

Нікк Клегг Копирайт изображения
Image caption Нікк Клегг очолює партію ліберал-демократів, які входять до урядової коаліції

Британський віце-прем'єр Нік Клегг пропонує позбавити Росію права проводити чемпіонат світу з футболу в 2018 році і закликає до жорсткіших санкцій.

В інтерв'ю газеті Sunday Times він заявив, що було б "немислимо" дати Володимиру Путіну можливість насолоджуватися престижем проведення світового турніру.

За словами пана Клегга, поведінка російського президента перейшла всі межі.

Якщо дозволити Росії провести чемпіонат, вважає віце-прем'єр коаліційного уряду Великобританії, решта світу покаже себе слабким і лицемірним.

"Після цієї жахливої, жахливої катастрофи літака Євросоюзу просто необхідно стати жорсткішим по відношенню до Володимира Путіна", - сказав Клегг.

Раніше про те, що Росія і Володимир Путін особисто несуть відповідальність за, як виглядає, збитий "Боїнг" авіакомпанії Malaysia Airlines, заявили в Білому домі.

У відповідь на це в суботу з жорсткою заявою виступив російський МЗС. Дипломатичне відомство Росії заявило, що звинувачення на адресу Росії та Володимира Путіна не підкріплені якими-небудь доказами і є брехнею та наклепом.

Частина пакету санкцій

За словами Клегга, поведінка російського президента вийшла за будт-які межі дозволеного. "Він [Володимир Путін] не може постійно випробовувати терпіння міжнародного співтовариства, дестабілізувати сусідню країну, захищати цих збройних сепаратистів на сході України ...", - підкреслив британський політик.

Російський президент, за словами Клегга, вже витягнув вигоду з Зимової Олімпіади в Сочі, і проведення чемпіонату світу стане "величезною перевагою особисто для Путіна".

"Важко примиритися з думкою про те, що світ має дарувати Росії цей престиж. Не знаю, скільки ще людей мають загинути в небі до того, як стане ясно, що далі так тривати не може", - сказав Клегг.

За словами віце-прем'єра, якщо дозволити Росії провести чемпіонат, то решта світу покаже себе слабким і лицемірним.

Лідер молодшого партнера урядової коаліції Великобританії - партії ліберальних демократів - заявив також, що позбавлення права на проведення спортивного заходу має стати частиною пакету антиросійських санкцій.

На днях ЄС розширив свій список санкцій, до якого включив імена ще 15 осіб з Росії та України, а також 18 організацій і компаній.

ФІФА: бойкот неефективний

Раніше пропозицію відібрати у Росії право провести чемпіонат висували німецькі політики. Представник блоку консерваторів у Бундестазі Міхаель Фукс заявив, що Росію слід позбавити турніру.

Із закликом бойкотувати турнір виступив і екс-тренер збірної Нідерландів Джон ван'т Схіп.

Однак у ФІФА не готові підтримати цю ідею.

"Бойкотування спортивних заходів ще ніколи нічого не досягало", - цитувало Agence France Presse слова члена виконкому організації Тео Цванцiгера.

Новини на цю ж тему