У Китаї розслідують дії екс-керівника держбезпеки

Чжоу Юнкан, екс-міністр держбезпеки Китаю Копирайт изображения Reuters

На колишнього міністра державної безпеки Китаю Чжоу Юнкана завели справу щодо можливих зловживань службовим становищем. Про це повідомляють державні ЗМІ Китаю.

Колись впливовий екс-міністр вже кілька місяців не з`являвся на публіці.

Чжоу Юнкан очолював міністерство державної безпеки КНР та входив до складу постійного комітету Політбюро ЦК Компартії Китаю.

Рішення щодо початку розслідування проти колишнього урядовця викликала неабияке занепокоєння в політичних колах країни.

Чжоу Юнкан покинув свою посаду у 2012 році після відставки Ху Цзіньтао з посади генерального секретаря ЦК Компартії.

Новий голова ЦК Сі Цзіньпін почав широкомасштабну боротьбу з корупцією у партії.

За повідомленням агентства Сіньхуа, розслідування веде Центральна комісія дисциплінарної інспекції - головний антикорупційний орган партії. Крім того, протягом останніх місяців китайська влада почала розслідувати діяльність кількох діячів, наближених до Юнкана.

Окрім роботи міністром державної безпеки Чжоу Юнкан очолював міністерство земельних та природних ресурсів. У 1990-х роках він працював генеральним директором Китайської національної нафтогазової корпорації. Також він був керівником партійного комітету провінції Сичуань.

Китайські інтернет-користувачі зустріли новину про початок розслідування щодо свого колишнього чиновника з натхненням. Коментарі супроводжувались словами "Попався!" і "Чудово!".

Керрі Грейсі, редактор китайської служби ВВС:

Прийшовши до влади у 2012 році, Сі Цзіньпін доклав значних зусиль для зміцнення своєї влади та усунення опонентів економічних реформ, які він ініціював.

Також він почав займатись покращенням іміджу Компартії, адже багато партійців дійшло висновку, що засилля корупції почало становити серйозну небезпеку для існування партії. Антикорупційна кампанія допомогла Цзіньпіну досягти своєї мети та підвищила його популярність.

Він стверджує, що кампанія ведеться не лише проти "мух", а й проти "тигрів". Йому потрібно було продемонструвати, що він може подолати протидію на самому верху політичної ієрархії.

Сьогоднішня заява про Юнкана є важливим сигналом щодо верховенства Сі Цзіньпіна. Але так само вона наносить серйозний удар по репутації Компартії Китаю.