США: Росія порушила ключову ядерну угоду

Обама Копирайт изображения Getty
Image caption Президент Обама написав Володимиру Путіну

США звинувачують Росію в порушенні Договору про ліквідацію ракет середньої і меншої дальності 1987 року, каже американський уряд.

За словами Вашингтона, розробка та випробування крилатої ракети наземного базування серйозно порушує угоду, підписану в часи Холодної війни, а також загрожує безпеці США та їхніх союзників.

В адміністрації Барака Обами заявили, що повідомили про це російській стороні і готові до двосторонніх переговорів.

Чільний американський представник не надав деталей, коли саме такі випробування відбулися, але назвав таке порушення "дуже серйозним".

Якщо Москва не повернеться до дотримання договору, Сполучені Штати мають намір провести консультації з союзниками з цього питання, додали в Білому домі.

Лист Обами

Двостороння угода, підписана ще Михайлом Горбачовим та Рональдом Рейганом, забороняла ракети середньої дальності радіусом від 500 до 5500 км.

Заява з'явилась на тлі посиленої напруженості між сторонами в час, коли США звинувачують Росію у втручанні в конфлікт в Україні.

Представники Білого дому кажуть, що президент Обама вже написав із цього приводу російському президенту Володимиру Путіну.

Американський уряд вперше підтвердив ці звинувачення, хоча це питання, як каже кореспондент ВВС у Вашингтоні Пол Блейк, обговорювали роками.

У січні газета New York Times повідомила, що Росія почала випробування ракет наземного базування ще в 2008 році. Тоді держдепартамент США наголосив, що перевіряє цю інформацію.

У понеділок президент Обама також розмовляв із кількома лідерами ЄС, які погодились розширити санкції проти Росії, кажуть в Білому домі.

Як вважають, останні обмеження будуть значно ширшими, ніж попередні санкції, і включатимуть російські банки та безпекові та енергетичні сектори.

Всі подробиці мають у вівторок узгодити посли ЄС.