Ізраїль атакував ринок у Газі: загинули 15 людей

новини, Газа Копирайт изображения AFP
Image caption Внаслідок авіаудару ізраїльтян поранення отримали десятки людей

Щонайменше 15 людей загинули і 160 отримали поранення внаслідок удару Ізраїлю по ринку в секторі Гази. Про це повідомляє палестинська влада.

Речник міністерства охорони здоров’я Гази повідомив, що ціллю повітряного удару Ізраїлю став фруктово-овочевий ринок, де перебували сотні палестинців.

Атака відбулася під час чотиригодинного перемир’я, оголошеного ізраїльськими військовими.

Представники руху ХАМАС, який контролює сектор, назвали ідею перемир’я безглуздою.

Палестинські лікарі повідомляють, що жертвами іншого повітряного удару ізраїльських військових після оголошеного перемир’я стали семеро людей у Хан Янісі.

Кореспонденти повідомляють, що точно неясно, чи хтось в Газі знав про оголошене перемир’я.

Раніше, за даними ООН, Ізраїль атакував школу в Газі, де переховувалися біженці, незважаючи на попередження, що цивільні перебувають у приміщенні. 15 людей загинули і десятки отримали поранення.

Конфлікт між двома сторонами загострився унаслідок викрадення і вбивства трьох ізраїльських підлітків у червні, в якому Ізраїль звинуватив ХАМАС. Угруповання заперечувало свою причетність до вбивства.

Напруженість зросла після вбивства палестинського підлітка в Єрусалимі 2 липня. Шістьох підозрюваних ізраїльтян заарештували.

8 липня Ізраїль почав наступ на ХАМАС в Газі після кількох ракетних обстрілів. Від 18 липня розпочалась наземна операція в секторі Газа.

ХАМАС каже, що не припинить боротись, допоки не буде покладено край блокаді регіону з боку Ізраїлю та Єгипту.

Під час цього конфлікту загинуло більше ніж 1300 палестинців і 55 ізраїльтян. Більшість жертв серед палестинців – цивільні.

Зі сторони Ізраїлю загинули 53 ізраїльських солдати та ще двоє цивільних.

Новини на цю ж тему