Закрите засідання Ради: зміни до бюджету та відставка Яценюка

Яценюк Копирайт изображения UNIAN
Image caption Арсеній Яценюк звинуватив депутатів Ради у блокуванні урядових законопроектів

У четвер Верховна Рада на пленарному засіданні повторно розгляне урядові економічні законопроекти.

Серед них проекти змін до державного бюджету, а також зміни до Податкового кодексу, пов'язані із пошуком джерел для фінансування АТО на сході країни та відновлення Донбасу.

Засідання Ради проходитиме у закритому режимі.

На початку засідання планується виступ міністра оборони Валерія Гелетея, як сказано в повідомленні апарату ВР.

Також депутати розглянуть заяву про відставку прем’єра Арсенія Яценюка.

У четвер, 24 липня, після провального голосування урядових законопроектів Арсеній Яценюк з трибуни ВР заявив про свою відставку. Згодом Кабмін оприлюднив розпорядження про призначення віце-прем’єра Володимира Гройсмана тимчасовим виконувачем обов'язків голови уряду.

У понеділок, 28 липня, голова Верховної Ради Олександр Турчинов підписав розпорядження про скликання пленарного засідання парламенту на четвер, яке ініціювали депутати.

Коли стало відомо, що Рада збереться раніше запланованого, прем'єр-міністр Арсеній Яценюк заявив, що ухвалення змін до бюджету є серед ключових передумов отримання другого траншу позики від МВФ та коштів від інших міжнародних кредиторів.

Як пише уряд у своєму новому поданні до парламенту законопроекту про зміни до бюджету, лише за перше півріччя реальний ВВП України скоротився на 3% - тобто, до рівня, який раніше прогнозували на кінець року. У пояснювальній записці до законопроекту уряд також перераховує такі негативні фактори, як падіння виробництва, зокрема, і у східних областях, зменшення експорту і пов'язане із цим недоотримання податків, звуження внутрішнього споживчого ринку, девальвацію гривні.

Окрім бюджетних змін, на порядку денному - законопроект, попередньо підтриманий Радою, про реформування системи управління газотранс­портною системою.

Також парламент планує розглянути питання щодо розслідування авіакатастрофи рейсу MH17. Серед угод до ратифікації - документи про направлення австралійського персоналу в Україну та угода з Нідерландами про міжнародну місію захисту розслідування.

Декілька законопроектів на порядку денному стосуватимуться Криму. Зокрема депутати у другому читанні розглянуть законопроект "Про податковий та митний контроль у Криму та про особливості здійснення економічної діяльності на тимчасово окупованій території України".