ЄС поширив санкції на Ковальчука і Ротенберга

Копирайт изображения AFP
Image caption Під санкції ЄС потрапили кілька бізнесменів, які вже фігурують в аналогічному списку США

У середу ввечері Євросоюз опублікував імена російських громадян та компаній, до яких будуть застосовувані економічні санкції через українську кризу.

До оновленого списку, зокрема, потрапили бізнесмени, наближені до президента РФ Володимира Путіна: Юрій Ковальчук та Аркадій Ротенберг.

Їм заборонили в'їжджати до країн ЄС, а їхні активи на території Євросоюзу заморозять.

Обмеження також торкнулися акціонера банку "Росія" Миколи Шамалова і підприємця Костянтина Малофеєва, якого Київ підозрює у фінансуванні сепаратистів на сході України.

Копирайт изображения AP
Image caption Юрій Ковальчук входить до групи людей, наближених до російського президента Володимира Путіна ще від часів кооперативу "Озеро"

Крім того, у списку опинилися перший заступник голови адміністрації президента Олексій Громов, спікер так званої "ДНР" Борис Литвинов і голова МВС Криму Сергій Абісов.

ЄС також наклав обмеження на взаємодію з низкою російських компаній.

Серед них - "Концерн протиповітряної оборони Алмаз-Антей", авіакомпанія "Добролет", а також Російський національний комерційний банк.

У журналі ЄС наголошується, що "Алмаз-Антей" потрапив до списку як виробник систем протиповітряної оборони, "Добролет" - як єдина компанія, яка літає в Крим, а Російський національний комерційний банк став головним гравцем на кримському фінансовому ринку.

Тепер у переліку ЄС опинилося загалом 95 осіб і 23 компанії.

Напередодні про посилення економічних санкцій проти РФ заявили президент США та лідери країн ЄС.

"Указка Вашингтона"

Москва, тим часом, висловила розчарування "нездатністю Євросоюзу грати самостійну роль у світових справах".

На думку російського МЗС, приймаючи рішення про санкції, Євросоюз "діяв за вказівкою Вашингтона".

РФ також погрожує підняти ціни на європейському енергоринку у відповідь на санкції.

Тим часом країни "Великої сімки" заявили про готовність запровадити нові обмеження щодо Росії.

"У Росії все ще є можливість вибрати шлях деескалації, який може призвести до зняття санкцій. Але якщо вона цього не зробить, ми, як і раніше, готові збільшити ціну її ворожих дій", - йдеться в спільній заяві G7.

"Сімка" закликала всі сторони конфлікту в Україні до негайного і довгострокового припинення вогню і знову звинуватила Росію в дестабілізації ситуації.

Новини на цю ж тему