72-а бригада чекає на ротацію

Українські солдати на кордоні в Луганській області Копирайт изображения AP

У білоцерківській механізованій бригаді кажуть, що, попри заяви РНБО, сумніваються у можливості їх швидкої ротації.

У частині 72-ї білоцерківської механізованої бригади кажуть, що вони все ще залишаються заблокованими біля російського кордону в Луганській області. Раніше керівництво АТО заявляло про розблокування цієї бригади.

Один з солдатів розповів про проблеми з харчами та боєприпасам. Керівництво бригади твердить, що продукти до бійців доходять.

Військове керівництво також має намір провести ротацію вояків у зоні АТО, однак солдати сумніваються, що її можна провести за нинішніх умов.

Розблоковані чи ні

Військовослужбовець батальйону, що входить до 72-ї бригади, розповів ВВС Україна, що частина його батальйону все ще заблокована на південному сході Луганщини.

"Рештки мого батальйону заблоковані під Червонопартизанськом. Ніхто кроку вправо чи вліво не робить", - коментує ситуацію боєць одного з батальйонів бригади.

Він також повідомив, що є проблеми з продуктами, а боєприпасів вистачає не на всі види озброєння, які є в батальйоні.

"Коли їси один раз на добу, це не дуже комфортно", - зізнається військовий.

У середу речник медіацентру РНБО Андрій Лисенко під час брифінгу повідомив, що в української армії з'явилась можливість провести ротацію для військових з 72-ї білоцерківської механізованої бригади.

"Те, що нам вдалося захопити Савур-могилу - важливу височину, - дозволило відкрити шляхи постачання зброї, боєприпасів і медикаментів... Тепер у нас є можливість вивезти поранених і замінити особовий склад на тих рубежах", - розповів Андрій Лисенко.

"Ротація обов'язково буде"

Командир 72-ї бригади полковник Андрій Грищенко розповів ВВС Україна, що продукти та озброєння до бійців доходять.

"Це війна, є певні труднощі з веденням бойових дій. Але боєприпасами та продовольством вони забезпечені", - говорить Андрій Грищенко.

Також командир бригади підтвердив інформацію про майбутню ротацію її бійців, що перебувають в зоні АТО. "Ротація в 72-й бригаді обов'язково буде. Таке рішення ухвалене", - повідомив полковник Грищенко.

Джерело ВВС Україна в самій бригаді підтверджує - зараз до відправки на схід з Білої Церкви, місця постійної дислокації частини, готується кілька сотень вояків.

Однак бійці, що перебувають під Червонопартизанськом, сумніваються у можливості швидкої ротації саме їхнього батальйону.

"За нинішніх умов ротація неможлива. За останні три тижні до нас ніхто не приїхав, ніхто не поїхав. За винятком поранених і убитих, які відправлялись через Росію", - розповідає військовий з оточеного батальйону.

Обстріли тривають

Тим часом українські військові залишаються під обстрілами, що ведуться одразу з кількох боків.

"З території Росії вівся мінометний обстріл по пропускному пункту Довжанський. Також з боку сепаратистів та з Російської Федерації обстрілювали Савур-могилу. Ці обстріли вже продовжуються 2 тижні", - говорить командир білоцерківської бригади Андрій Грищенко.

Представники АТО практично щодня повідомляють про обстріли українських військових з боку Росії, але Москва рішуче відкидає всі подібні звинувачення.

У батальйоні, з яким підтримує зв'язок ВВС Україна, у п'ятницю було поранено двох вояків. Вогонь вівся з артилерії, автоматичних гранатометів, танків та стрілкової зброї.

Сепаратисти повідомляють про масовані обстріли Амвросіївки, Червонопратизанська, Савур-могили, а також прикордонних пунктів пропуску "Довжанський" та "Успенка".

Втім, українська армія залишається на своїх позиціях.

"З приводу нашого розблокування чи виводу - питання залишається відкритим. Але ми руки не опускаємо, не плачемось - виводьте нас, всьому кінець. Від простого бійця до вищого керівництва всі розуміють ситуацію", - говорить командир батальйону 72 бригади.