Мер Луганська: місто на межі катастрофи

новини, Луганськ Копирайт изображения Getty

У Луганську немає питної води - водопровідна вода більше тижня не знезаражується. Закінчився бензин, не виплачують пенсії і зарплати.

Про це йдеться у заяві мера Луганська Сергія Кравченка, розміщеній на офіційному сайті міста.

"У Луганську немає бензину, дизпалива і газу. Запаси вичерпані. Нічим заправити машини швидкої допомоги", - каже мер міста.

За його словами, через тривалу відсутність електроенергії псуються продукти, а постачання продукції до міста немає.

"Луганськ в повній блокаді та ізоляції. Придбати бутильовану воду практично неможливо. У Луганську не виплачуються пенсії і зарплати. Готівки в місті практично немає", - описує ситуацію мер.

За його словами, люди, які забезпечують життєдіяльність міста, не мають засобів для існування - зарплату вони отримали мінімум місяць тому.

Раніше міськрада міста повідомляла, що через постійні обстріли в Луганську, станом на ранок 2 серпня не було енергопостачання, світла, газу, мобільного зв'язку і частково водопостачання.

Без газопостачання залишилися більше 4 тисяч абонентів, від водопостачання відключено понад 8 тисяч господарств, йдеться у повідомленні.

Через відсутність подачі електроенергії були зупинені всі насосні станції.

Внаслідок обстрілів руйнування отримали міська поліклініка №12, дитячий садок №68, і ряд житлових будинків у Артемівському районі міста.

Інформації про жертв і постраждалих немає.

Як йдеться у повідомленні прес-центру АТО, сьогодні вночі сім разів обстріляли аеродром Луганська - шість разів з "Градів", та один раз з танку.

На офіційному сайті так званої "Луганської народної республіки" інформації про обстріли і гуманітарну катастрофу Луганська немає. Водночас бойовики публікують відео про те, як російські волонтери постачають ліки для Луганської обласної лікарні.