У сутичках за Нагірний Карабах загинули 15 солдатів

Нагірний Карабах Копирайт изображения Getty
Image caption Вірменські солдати на смузі перешкод у Нагірному Карабасі (архівне фото)

Внаслідок найжорсткіших за кілька років сутичок у кавказькому регіоні Нагірний Карабах, за який сперечаються Вірменія і Азербайджан, за минулі дні загинули 15 солдатів.

Азербайджан повідомляє про 12 загиблих військових, а вірменська влада, яка контролює територію, каже, що вбито трьох її солдатів.

У Вірменії кажуть, що наступного тижня президенти двох країн зустрінуться, щоб спробувати заспокоїти ситуацію.

Про припинення вогню домовилися 20 років тому внаслідок конфлікту, що тривав шість років і забрав життя 30 000 людей.

Обидві сторони звинувачують одна одну в порушенні домовленостей не відкривати вогонь.

Зусилля міжнародної спільноти відновити мирний процес нещодавно зайшли в глухий кут, і обидві країни посилили військову риторику, розповідає Конул Халілова з Азербайджанської служби ВВС.

Щороку від сутичок і снайперського вогню на контактній лінії між Нагірним Карабахом та Азербайджаном гинуть сотні людей, серед яких багато мирних жителів, каже вона.

Прем'єр-міністр Вірменії Овік Абрамян в суботу ввечері оголосив, що президент його країни Серж Саргсян зустрінеться зі своїм азербайджанським колегою Ільхамом Алієвим. Зустріч, запланована на наступну п'ятницю або суботу, має відбутися в Сочі.

Росія, яка була посередником угоди 1994 року про припинення вогню, через своє МЗС заявила: "Розглядаємо події останніх днів як серйозне порушення домовленостей про припинення вогню і заявлених намірів досягти врегулювання політичними засобами. Виходимо з того, що подальша ескалація неприпустима.

У п'ятницю стурбованість ситуацією висловили і в ОБСЄ.

Новини на цю ж тему