РНБО: у Росії перебуваєють 311 українських силовиків

Кордон Копирайт изображения Reuters
Image caption 72 бригада опинилась в оточенні проросійських бойовиків на кордоні з Росією

На території Росії зараз перебуває 171 український військовий і 140 прикордонників , які "були змушені" перейти кордон в районі пункту "Гуково", повідомили у РНБО у понеділок.

Українські військові у неділю чотири години були під обстрілом біля Червонопартизанська, за даними штабу АТО. Частина військових змогла вирватися з оточення і об’єднатися з силами АТО, інша частина - відступила до пункту пропуску з РФ.

За інформацією прикордонної служби ФСБ Росії, кордон перейшли 438 українських солдатів, з них 164 - прикордонники та 274 - військовослужбовці 72-ї механізованої бригади.

Як повідомляють в Росії, понад 180 з них заявили про намір повернутись в Україну.

Вирвались з оточення

Як сказав речник Інформаційно-аналітичного центру РНБО Андрій Лисенко, "офіційні органи України роблять все можливе, щоб повернути військовослужбовців додому".

Речник АТО Олексій Дмитрашківський сказав BBC Україна, що біля кордону українських військових обстрілювали з мінометів, танків, важкої артилерії і "Градів" - як із території Росії, так і з боку бойовиків.

"Вони вели бій до останнього набою. Після закінчення боєприпасів вони підірвали залишки пошкодженої техніки", - повідомив пан Дмитрашківський.

За інформацією журналіста Андрія Цаплієнка, "бойовики вогнем з танків і артилерійських знарядь витіснили і фактично загнали" частину 72-ї бригади і 150 прикордонників на російську територію.

"Відповідати на вогонь танків було нічим. Боєприпаси на межі. Відбивалися до останнього практично голими руками", - процитував журналіст одного з офіцерів-прикордонників.

72-га бригада перебувала в оточенні під Червонопартизанськом кілька тижнів. Джерело ВВС в бригаді повідомляло про тривалі обстріли військових, як з боку бойовиків, так зі сторони Росії.

При цьому Росія постійно спростовує будь-яку свою причетність до збройного конфлікту в Україні.

З перших вуст

Кореспондент Російської служби Бі-бі-сі Юрій Вендік побував у тимчасовому таборі в районі міста Гуково Ростовської області, розбитому для українських військовослужбовців російськими прикордонниками.

"Не було сенсу з автоматами проти" Градів "стояти. Ми б до сьогоднішнього обіду не дожили", - сказав йому рядовий Артур з Білої Церкви.

Старший сержант Ігор з Києва розповів, що за місяць бригада втратила від артилерійського вогню близько третини особового складу убитими і пораненими і велику частину техніки.

За словами Ігоря, обстріл вівся переважно вночі з дистанції 6-7 кілометрів. Причому - з усіх боків, зокрема і з Росії.

Військовий також повідомив, що до 17 липня його частина отримувала вантажі, які скидали з транспортних літаків, але після загибелі малайзійського "Боїнга" польоти припинилися. Не було й вогневої підтримки з повітря.

Всі українські військовослужбовці, з якими вдалося поговорити кореспонденту, заявили, що хочуть повернутися на батьківщину і сподіваються, що карати їх не будуть, але великої охоти воювати після того, що з ними сталося, не відчувають.

180 повертаються

Представник прикордонного управління ФСБ РФ у Ростовській області у понеділок заявив, що 180 українських військовослужбовців висловили бажання повернутись в Україну.

"О 14:29 за московським часом 180 українських військовослужбовців, які вночі перейшли кордон із Росією в Ростовській області, вирушили в Україну автобусами", - цитує речника прикордонного управління Василя Малаєва агенція "Інтерфакс".

Військових мали переправити через пункт пропуску "Матвіїв Курган - Успенка".

Речник ростовського прикордонного управління ФСБ РФ заявляв, для українських військових розбили польовий табір, де вони прийняли душ та поїли.

За даними російських прикордонників, один військовослужбовець був поранений, його прооперували.

Речник РНБО України Андрій Лисенко на брифінгу сказав, що дані про військових, які повернулись в Україну, на той момент не були підтверджені.