Через марш у Сибіру "Роскомнадзор" звертається і до українських ЗМІ

Блогери

Російські чиновники змушують ЗМІ та соцмережі видаляти публікації про "Марш за федералізацію Сибіру", мотивуючи це боротьбою з екстремізмом.

При чому контрольні органи РФ висувають такі вимоги не лише до російських засобів масової інформації, але й до українських медіа, які мають російськомовні версії.

Боротьба з екстремізмом?

Федеральна служба з нагляду за засобами масової інформації РФ ("Роскомнадзор") надіслала Російській службі Бі-бі-сі сповіщення про обмеження доступу до однієї зі сторінок її сайту.

Йдеться про інтерв'ю організатора "Маршу за федералізацію Сибіру" Артема Лоскутова.

Про це написав у своєму блозі в.о. голови Російської служби Бі-бі-сі Артем Лісс.

"У листі "Роскомнадзора" сказано, що це зроблено у відповідності з законодавством по боротьбі з екстремізмом", - повідомляє Лісс.

В інтерв'ю, доступ до якого намагаються обмежити російські чиновники, громадський діяч та художник Артем Лоскутов ділиться власними поглядами щодо економічних відносин сибірського регіону з Москвою та анонсує "Марш за федералізацію Сибіру", який заплановано провести 17 серпня у Новосибірську.

Раніше російська влада вже заблокувала сторінки у соцмережі "Вконтакте", присвячені майбутньому заходу, а також направила попередження кільком російським веб-сайтам, які написали про ідеї "сибірського маршу".

"Безперечно, можна сперечатися про те, чи є цей марш справжнім відображенням настроїв частини жителів Сибіру, чи це всього лише "хеппенінг", "флешмоб", який не має реального значення та ваги. І, швидше за все, ці суперечки затихнуть ще не скоро", - пише Артем Лісс.

Українські ЗМІ дослухаються до "Роскомнадзору"

Через публікації на тему "Маршу за федералізацію Сибіру" "Роскомнадзор" звертався і до українських ЗМІ. Так, російські чиновники надіслали вимогу зняти публікацію про марш сайту ТСН.ua, відеоновини якого виходять на телеканалі 1+1.

"Роскомнадзор" вирішив звернутися до українських журналістів на підставі вимоги генпрокуратури РФ, яка розцінила новину ТСН.ua як таку, "що містить заклики до масових безладів, здійснення екстремістської діяльності, участі в масових (публічних) заходах, що проводяться з порушенням встановленого порядку".

"У разі, якщо публікація залишиться у відкритому доступі на сайті, "Роскомнадзор" загрожує обмежити доступ до інформаційного ресурсу http://ru.tsn.ua. Для того, щоб наші читачі в Росії мали повний доступ до сайту ТСН.ua, редакцією прийнято рішення видалити дану публікацію", - сказано в повідомленні "1+1".

У результаті ТСН.ua видалили обидві версії новини про "Марш за федералізацію Сибіру": російськомовну та україномовну.

Більше контролю

Підпис до фото,

Російські блогери проводили пікети проти введення цензури в Інтернеті

Інформаційне поле РФ зазнає дедалі більшого контролю зі сторони офіційної влади.

У травні в Росії ухвалили федеральний закон про блогерів, яких у тексті називають "організаторами поширення інформації в мережі Інтернет".

"Роскомнадзор" вже опублікував на своєму сайті реєстр, до якого вноситимуть блогерів. Відомство розмістило текст закону і пояснення до нього. Особливу увагу звернули на "Права та обов'язки блогера".

Самі російські блогери вважають, що цей закон прирівнює блогерів до журналістів, блоги - до ЗМІ, а вимоги реєстрації призведуть до цензури.