Порошенко: зона АТО скоротилася на три чверті

Порошенко Копирайт изображения AP
Image caption Петро Порошенко заявив, що пріоритетне завдання українських військ - максимальне скорочення людських втрат

Протягом останніх двох місяців територія АТО скоротилася на три чверті, заявив у вівторок президент України Петро Порошенко на зустрічі з керівниками силових відомств.

"Ціною свого життя українські воїни день за днем відвойовують нові населені пункти, звільняють нові території від окупації бандитів-найманців", - цитує його сайт президента.

За словами пана Порошенка, головним результатом бойових дій, що їх ведуть на сході України підрозділи АТО, є те, що "мільйони людей мають можливість повернутися до нормального життя".

Президент наголосив, що українські війська на Сході мають на меті максимальне скорочення людських втрат – як серед мирного населення, так і серед військових.

Раніше у вівторок речник Ради національної безпеки та оборони Андрій Лисенко заявив, що сили АТО готуються взяти під контроль Донецьк та Луганськ.

"Для того, щоб звільнити великі міста, потрібна велика підготовча робота, в тому числі батальйонів територіальної оборони, які також беруть участь в АТО", - цитує пана Лисенка агенція "Інтерфакс".

Представники сепаратистів називають офіційні повідомлення про втрати серед українських військових заниженими.

Бойовики, в свою чергу, у соцмережах повідомляють про знищення української техніки біля Мар'їнки та витіснення бійців "Айдару" з Великої Вергунки - одного з районів Луганська.

Також вони повідомляють про запеклі бої на північному сході Шахтарська та біля селища Металіст.

Особливості мобілізації

На зустрічі з силовиками Петро Порошенко наголосив на важливості дотримання законодавства та боротьби з фактами корупції під час проведення часткової мобілізації.

Президент запропонував ввести до законодавства положення, згідно з яким воєнкоми несли б відповідальність за якість мобілізованого ними кадрового складу.

"Можливо, ми введемо практику, коли бойові офіцери з фронту, які отримали поранення, будуть працювати у військкоматах, навіть на посадах воєнкомів або їх заступників, а воєнком на 45 діб поїде у Збройні Сили", - заявив пан Порошенко.

Рішення протретю хвилю часткової мобілізації наприкінці липня ухвалила Рада національної безпеки та оборони. Президент видав відповідний указ, а 22 липня Верховна Рада затвердила його законом.

Раніше часткова мобілізація оголошувалася в Україні в березні та у травні цього року.

За словами Петра Порошенка, проведення нинішньої хвилі мобілізації дозволить надати воїнам АТО відпустки.