РНБО: за добу загинули 15 українських силовиків

Солдат Копирайт изображения EPA
Image caption Втрати серед військових та цивільних у зоні АТО збільшуються

Щонайменше 53 військових загинули у боях з сепаратистами на сході України упродовж останнього тижня, 15 - за минулу добу, згідно з даними РНБО.

Кількість загиблих цивільних у населених пунктах у зоні АТО збільшується. Сторони звинувачують одна одна в обстрілі житлових кварталів.

Втрати зростають

За даними РНБО, за останню добу загинули 7 солдатів та 8 прикордонників, 79 людей зазнали поранень. Раніше на тижні повідомлялось про 18 загиблих та 54 поранених– це найбільше число загиблих за добу за останній тиждень.

На вихідних понад 300 українських вояків та прикордонників перейшли російський кордон в районі пункту "Гуково" після масованих обстрілів. Більшість з них вже повернулись на територію України, п'ять з них арештовані російськими слідчими.

У ніч на минулу п’ятницю, 1 серпня, під Шахтарськом загинули 10 десантників, доля 11 зниклих досі залишається невідомою.

Одна чверть

Українська влада заявляє, що протягом останніх двох місяців територія АТО скоротилася на три чверті.

Збільшується кількість загиблих у містах, які залишаються під контролем сепаратистів.

Зокрема, у Горлівці від артилерійських обстрілів за останні дні загинули 33 мирні жителі, за даними міськради.

Проросійські сепаратисти звинувачують збройні сили в бомбардуванні житлових кварталів із землі й повітря, унаслідок чого гинуть місцеві жителі. Міжнародні спостерігачі бачили багато пошкоджених будинків у регіоні.

За офіційними даними ООН, від початку проведення АТО на Сході загинули 1129 людей, станом на 26 липня.

Санкції проти Росії

Генеральний секретар НАТО Андерс Фог Расмуссен під час візиту до Києва застеріг Росію від подальшої ескалації конфлікту в Україні.

Західні санкції, запроваджені проти Росії через її роль у подіях в Україні, викликали різку реакцію з боку Кремля. Москва у відповідь заборонила більшість імпорту продовольства з США та ЄС.

Прем'єр-міністр Австралії Тоні Ебботт прокоментував дії Росії щодо України наступним чином: "велика країна намагається залякати маленьку країну".

Захід звинувачує Росію у підтримці сепаратистів на Донбасі. Росія заперечує свою участь в ескалації конфлікту.