СКР: Росія звільняє арештованих українських військових

солдати Копирайт изображения AP
Image caption Українські солдати змушені були відступити на територію Росії

Росія звільнила п'ятьох українських військових, заарештованих за буцімто незаконні методи ведення війни, і їм нададуть можливість повернутися додому.

Про це повідомив офіційний представник російського Слідчого комітету Володимир Маркін.

"Під час розслідування з'ясувалося, що військовослужбовці 72-ї бригади ЗС України Іван Войтенко і четверо його підлеглих виконували накази вищого командування і не вчинили злочинів проти населення Донецької та Луганської областей України", - сказав пан Маркін, якого цитує агенція "Інтерфакс".

"Керуючись принципом гуманності, прийнято рішення не пред'являти їм звинувачення і дати можливість повернутися на територію України", - додав представник СКР.

Напередодні російський суд санкціонував арешт п'ятьох українських військових до 7 жовтня.

"Заборонені методи війни"

Офіцери 72-ї механізованої бригади, за повідомленнями, були в числі сотень українських солдатів, які відступили на територію Росії, коли в них закінчилися боєприпаси.

Відтоді багато з цих солдатів у супроводі росіян повернулися назад до України.

Однак п'ятеро військових - командир батальйону Іван Войтенко і його підлеглі Віталій Дубиняк, Олександр Поляков, Олександр Охріменко і Дмитро Устилко - були заарештовані в межах розслідування про "використання заборонених засобів і методів ведення війни".

Російська влада звинуватила офіцерів у тому, що вони з важких озброєнь вели бомбардування двох міст у Луганській області - Краснопартизанська і Краснодону - в період між 19 липня і 3 серпня, внаслідок чого загинули принаймні десять цивільних.

Офіцери визнали участь у збройній операції, але заперечили, що вели вогонь по мирному населенню, кажуть російські слідчі.

МЗС України напередодні заявило, що вважає політично вмотивованими порушені в Росії справи проти українських військових, а також проти льотчиці Надії Савченко та режисера Олег Сенцова.