Білорусь і Казахстан не обмежуватимуть імпорт з Заходу

Путін, Лукашенко, Назарбаєв Копирайт изображения Getty

Президенти обох країн, які разом з Росією є членами Митного союзу, наголосили, що продовжуватимуть ввозити товари із західних країн.

Очільники Білорусі та Казахстану підтвердили у розмові з Володимиром Путіним, що російське ембарго є виключно її одностороннім кроком.

Білорусь купуватиме продукти собі

Президент Республіки Білорусь Олександр Лукашенко під час зустрічі з керівником уряду сказав, що обговорив обмеження на ввезення товарів з західних країн до РФ з російським президентом Володимиром Путіним.

Олександр Лукашенко зазначив: "Що стосується нашого внутрішнього ринку, ми окремо обговорили це питання. Це наше внутрішня справа. Потрібні нам польські яблука - ми купуємо, але не для Росії, а для внутрішнього ринку. Потрібні німецькі делікатеси - також купуємо для внутрішнього ринку".

Також білоруський президент пообіцяв не пропускати транзитом через територію Білорусі до РФ товари, на які Росія ввела обмеження.

Водночас зараз на білорусько-російському кордоні внаслідок введення російських обмежень на імпорт накопичилось багато вантажівок з продуктами із західних країн.

Олександр Лукашенко повідомив про можливість купівлі таких товарів у перевізників для споживання чи переробки.

"Я думаю, це не зашкодить Росії. Це не суперечить зобов'язанням, які ми погодили", - переконаний білоруський президент.

Казахстан: ембарго - одностороннє

Російське обмеження імпорту президент РФ Володимир Путін обговорив і зі своїм казахським колегою Нурсултаном Назарбаєвим.

"Було відзначено, що це є одностороннім заходом Російської Федерації та не передбачає залучення інших країн-членів Митного союзу та Єдиного економічного простору", - йдеться у повідомленні на сайті президента Казахстану.

7 серпня Росія заборонила постачання яловичини, свинини, птиці, сирів, фруктів і молока з країн ЄС, США, Австралії, Канади та Норвегії.

Ембарго триватиме один рік.

Список товарів, імпорт яких був обмежений, опублікований на офіційному сайті уряду РФ.