Російська колона наближається до України

Російський конвой Копирайт изображения AP
Image caption Російський "конвой" вирушив з Воронежа до Бєлгорода

Російська колона з гуманітарним вантажем для жителів зони АТО наближається до українсько-російського кордону.

Поки що незрозуміло, яким чином вантаж може потрапити на територію України.

Українська сторона говорить про перевантаження гуманітарної допомоги на кордоні, а Росія стверджує про плани продовжити рух українською територією разом з представникам Міжнародного Комітету Червоного Хреста (МКЧХ).

Колона перетне кордон?

"Гуманітарний конвой" для жителів Донбасу виїхав з Воронежа у напрямку Бєлгорода, що за 40 км від українського кордону, повідомляють російські ЗМІ.

Автоколона з близько 280 перефарбованих у білий колір військових КАМАЗів, яка сягає у довжину майже 3 км, увійшла до Воронежа вночі.

Там водії зробили перерву для відпочинку та дозаправлення. Ночували вони в одній з військових частин міста.

До цього часу незрозуміло, як саме гуманітарний вантаж потрапить на територію України.

Українська влада заявляє, що російський "гуманітарний конвой" має передати свій вантаж представникам Червоного Хреста на кордоні з Україною без заїзду на українську територію.

Але у вівторок ввечері російське МЗС опублікувало заяву, де жодним чином не згадується можливість передачі вантажу. Зокрема у Росії говорять, що "після перетину російсько-українського кордону колона поїде під егідою Міжнародного комітету Червоного Хреста".

"Представники МКЧХ зустрінуть вантаж на кордоні з Україною у пункті, який був узгоджений з київською владою, оглянуть його та будуть слідувати разом з колоною у пункт призначення, передовсім, мається на увазі Луганська область", - повідомив глава відомства Сергій Лавров.

Логістика

Москва заявляє, що передача гуманітарної допомоги через пункт пропуску "Шебекіно-Плетенівка" на кордоні Бєлгородської та Харківській областей була узгоджена між сторонами.

Серед гуманітарного вантажу - харчі, медикаменти, електрогенератори.

Голова МЗС РФ Сергій Лавров заявив журналістам, що українська влада гарантувала безпеку російському конвою на території, яку контролюють українські військові.

Він висловив сподівання, що проросійські сепаратисти також убезпечать місію. З його слів, сепаратистів проінформували про гуманітарну місію.

Раніше заступник голови Адміністрації президента Валерій Чалий висловив занепокоєння щодо повідомлень ЗМІ про велику кількість вантажівок, які прямують до українського кордону.

"Це нас дещо хвилює, бо ми хотіли б все-таки отримати розуміння, що буде розмитнюватись, які ресурси для цього потрібні", - сказав пан Чалий.

Він також наголосив, що якщо РФ хоче долучитись до надання міжнародної допомоги, то це має відбуватися у відповідності до українських та міжнародних правил.

Приймати, займатися логістикою та розподілом допомоги буде Міжнародний Комітет Червоного Хреста, наполягає пан Чалий.

Водночас речник Ради Національної безпеки України Андрій Лисенко заявив, що Антитерористична операція на сході України триватиме "незалежно від того, яким чином і як буде рухатись колона з гуманітарним вантажем".

У вівторок Червоний Хрест отримав від російської сторони попередні дані щодо гуманітарного конвою, який направляється до України.

Але, як розповів агенції УНІАН представник організації Андре Льорш, Червоний Хрест очікує на більш конкретну інформацію.

Також представник Червоного Хреста сказав, що важко спрогнозувати, коли гуманітарний вантаж доїде до кордону.

Про намір надіслати такий "гуманітарний конвой" напередодні у понеділок заявив президент РФ Володимир Путін.

Лідери західних країн застерегли Путіна від спроб здійснити безпосереднє військове втручання у ситуацію на Донбасі під прикриттям гуманітарних чи миротворчих місій.