Онуфрія обрали головою Української православної церкви

Онуфрій Копирайт изображения UNIAN

Собор єпископів Української православної церкви (Московського патріархату) у середу в Києві обрав Онуфрія новим Митрополитом Київським і всієї України.

Онуфрій був Митрополитом Чернівецьким і Буковинським та місцеблюстителем УПЦ (МП).

За нього віддали голоси 48 єпископів Української Православної Церкви.

Про це повідомила прес-служба УПЦ (МП).

Голосування було таємним і пройшло у Трапезному храмі Храмі Антонія і Феодосія у Києво-Печерській лаврі.

Інтронізація нового предстоятеля відбудеться 17 серпня у Києві.

Колишній голова УПЦ (МП) Митрополит Володимир помер 5 липня 2014 року. Він керував церквою з 1992 року.

У день виборів нового предстоятеля до єпископів звернулися президент та прем'єр-міністр України та нагадали про "консолідуючу місію Церкви в суспільстві у важкий для України період".

Участь у виборах нового глави церкви взяли 74 чинних та 8 єпископів "на покої".

Вибори проходитили у два тури: в першому визначились три кандидатури з числа чинних єпископів, а в другому з них обрали главу УПЦ (МП).

Відповідно до статуту УПЦ, обраного українськими єпископами предстоятеля має благословити Патріарх Московських Кирило.

Керівник інформаційного відділу УПЦ Георгій Коваленко повідомив, що на інтронізацію 17 серпня вже запрошені та очікуються гості з усіх помісних православних церков світу.

Копирайт изображения fotolitopys.in.ua
Image caption Собор єпископів проходив у закритому режимі без будь-якого зовнішнього контролю

Він також запевнив, що Московський патріархат попередньо пообіцяв благословити будь-який вибір Собору єпископів УПЦ (МП).

Хто такий Онуфрій?

Владику Онуфрія називають поміркованою, хоча і орієнтованою на Москву фігурою.

"На маю думку, Онуфрій буде орієнтуватись на Москву, проте відкрито з нею не заграватиме, адже цього не сприймуть прихожани", - заявила BBC Україна завідувач відділу історії релігій та практичного релігієзнавства Інституту філософії національної академії України Людмила Филипович.

"Онуфрій має консервативні погляди, думаю, що за митрополита Онуфрія у церкві збережеться статус-кво", - зауважив BBC Україна богослов Юрій Чорноморець.

Mитрополит Чернівецький і Буковинскький Онуфрій очолив єпархію в 1990 році. Місцеблюстителем УПЦ (МП) був обраний 24 лютого 2014 року.

За даними офіційного сайту УПЦ, Онуфрій (у миру Орест Володимирович Березовський - ред.) народився 5 листопада 1944 року в селі Коритне Вижницького району Чернівецької області в родині священика.

Протягом 1962-1964 років навчався в Чернівецькому технічному училищі, потім працював у будівельних організаціях Чернівців.

У 1966 році вступив на загальнотехнічний факультет Чернівецького університету.

1969 року після третього курсу університету був зарахований на другий курс Московської духовної семінарії, яку закінчив у 1972 році.

У 1984 році був призначений настоятелем Спасо-Преображенського храму Афонського представництва в селі Лукино (станція „Передєлкіно" Московської області).

В червні 1985 року став благочинним Московської Троїце-Сергієвої Лаври.

На Різдво 1986 року Онуфрія возвели у сан архімандрита, а 1988 року він отримав ступінь кандидата богослов'я.

1988 року Онуфрій повернувся до України та став намісником Свято-Успенської Почаївської Лаври, де прослужив до листопада 1990 року.