Погрози Жириновського обурили Польщу і Латвію

Жириновський Копирайт изображения AP
Image caption Жириновський каже, що всі питання війни і миру вирішує одна людина - президент Росії Путін

Посли Росії у Варшаві та Ризі були змушені давати пояснення у зв'язку з висловлюваннями Володимира Жириновського в ефірі російського телебачення. Лідер ЛДПР минулого тижня пригрозив Польщі та країнам Балтії "килимовими бомбардуваннями" і знищенням, а також сказав, що ці держави в результаті нового конфлікту "будуть зметені".

"Всі питання війни і миру взагалі, а сьогодні - пов'язані з Україною, вирішуватиме одна людина - глава Російської держави", - сказав пан Жириновський в ефірі російського ТБ.

Ця фраза, а також погрози знищення на адресу Польщі та інших країн Східної Європи обурили глав зовнішньополітичних відомств згадуваних країн.

Російських послів у Варшаві та Ризі - Олександра Алексєєва та Олександра Вешнякова - викликали до міністерства Польщі та Латвії для бесіди.

"Імперський синдром"

Міністр закордонних справ Латвії Едгар Ринкевич різко засудив погрози російського політика на адресу Балтійських держав і Польщі.

"Подібні заяви є свідченням бажання правлячої еліти Росії відновити Російську імперію", - цитує сайт латвійського МЗС слова пана Рінкевича. На думку глави зовнішньополітичного відомства Латвії, це також свідчить про те, що санкції, введені ЄС проти Росії через її політику відносно України, правомірні і виправдані.

МЗС Латвії очікує, що російські офіційні особи дистанціюються від заяв пана Жириновського і підтвердять непорушність кордонів Балтійських держав.

"Ми візьмемо до уваги ці зауваження, коли обговорюватимемо в рамках НАТО додаткові заходи, спрямовані на забезпечення безпеки Балтійських держав і Польщі", - сказав пан Рінкевич.

Посол за слова відповідальності не несе

На запитання телеканалу Polsat News, наскільки серйозно у Польщі сприймають слова Володимира Жириновського, міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський зазначив, що досить серйозно, щоб запросити посла РФ і з'ясувати у нього, якої позиції дотримується російська влада.

Прес-секретар посольства Росії в Польщі Валерія Пержинська заявила РИА "Новости", що російська сторона вважає дивним для дипломатів коментувати висловлювання опозиційного політика.

За її словами, Володимир Жириновський "очолює одну з опозиційних партій Росії". "Незрозуміло, чому ми повинні коментувати його висловлювання", - сказала пані Пержинська.

Міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський уточнив раніше, що Володимир Жириновський - не приватна особа, а віце-спікер Державної Думи Росії.

Слово не горобець

7 серпня лідер ЛДПР та віце-спікер Держдуми у властивій йому манері розповів в бесіді з ведучим каналу "Россия 24", що, на його думку, рішення про війну і мир в Європі ухвалює президент Росії, як раніше це робили імператор Микола II і Сталін.

Володимир Жириновський пригрозив Польщі і державам Балтії тим, що вони будуть "зметені" в результаті "килимових бомбардувань", оскільки на їхніх територіях базуються літаки НАТО і система ПРО.

МЗС Латвії вважає, що санкції ЄС проти Росії через Україну правомірні і виправдані.

Він закликав "керівників карликових держав" схаменутися, оскільки вони "самі себе ставлять під загрозу повного знищення". Росія не допустить, щоб з території східноєвропейських країн злетіли літаки і ракети, спрямовані в їхній бік.

Якщо НАТО терміново не звернеться до МЗС Росії з проханням про переговори, "ми будемо змушені провчити і ще раз влаштувати їм травень 45-го року", заявив Володимир Жириновський в ефірі російського ТБ.

Жириновський не вперше погрожує іноземним державам.

МЗС Росії поки що не надав жодних роз'яснень у зв'язку з черговими недружніми висловлюваннями віце-спікера Думи РФ.

Україна оголосила пана Жириновського та деяких інших російських політиків в розшук за скоєння протиправних дій.

23 лютого Володимир Жириновський запропонував створити "Середньоазіатський федеральний округ", до якого б увійшли пострадянські республіки Центральної Азії і Казахстану. Тоді його висловлювання викликали різке засудження в Астані, Бішкеку та інших столицях.