Генпродюсер Ukraine Today: "Назва нам допомагає просуватись"

Ваш пристрій не підтримує відтворення мультимедійних файлів

Англомовний телеканал Ukraine Today планує вперше вийти в ефір через супутник для глядачів Європи на День незалежності України, 24 серпня. А вже за півроку – мовити у Канаді та США.

У групі компаній "1+1 медіа", яка запускає цей масштабний проект, витрати на UT не розголошують.

Над новим каналом, окрім англомовної редакції на чолі з екс-продюсером JewishNews One Пітером Дікінсоном, працюватимуть журналісти з "Телевізійної служби новин".

Генеральний продюсер новоствореного каналу Тетяна Пушнова у розмові з ВВС Україна розповіла, що Ukraine Today має стати зразковим інформаційним мовником.

За словами пані Пушнової, UT не конкуруватиме з українськими державними мовниками. Планів на співпрацю з ними теж наразі немає.

Старт цього проекту одразу привернув значну увагу в умовах, коли в Україні та навколо неї фактично ведеться інформаційна війна. Додатковим фактором стала і назва проекту, яка в багатьох коментаторів викликала паралелі з російським англомовним каналом RT, що фінансується державою. Саме про це ВВС Україна і запитала Тетяну Пушнову найперше.

"Фішка" з назвою

ВВС Україна: У першу чергу цікавить, як з’явилась така назва телеканалу - Ukraine Today?

Тетяна Пушнова: Мене теж цікавить це питання. Є хороша назва, наприклад, USA Today. Чому би не рівнятись на хороші продукти?...Коли мене запросили очолити цей канал, назва Ukraine Today вже існувала. Я тоді сказала, це буде або нашою основною проблемою, або фішкою. Так виходить, що ця назва нам допомагає просуватись.

ВВС Україна: Легко провести аналогії з телеканалом Russia Today. Ваш канал хоче створити альтернативний продукт до російського мовника?

Тетяна Пушнова: У першу чергу альтернативний за стандартами. Наша мета – інформувати про те, що відбувається в Україні, довкола України і в країнах східної Європи, зокрема, в тій же Росії. Саме інформування. Ми не державний телеканал, у нас немає на меті пропагандистських цілей.

Якоюсь мірою вони (Russia Today – Ред.) тепер зможуть орієнтуватись на нас і 24 серпня подивитись, як працює інформаційне телебачення.

ВВС Україна: Ukraine Today не бере на себе контрпропаганду?

Тетяна Пушнова: Ні, ми не будемо реагувати на щось. Наша мета – висвітлення інформації.

Я не можу сказати, що наші редакційні засади будуть відрізнятись від стандартів будь-якого інформаційного телеканалу: об’єктивність, повнота, оперативність…

ВВС Україна: Чи вважаєте ви конкурентами українські державні іноземні мовники – Перший Ukraine чи Всесвітня служба УТР?

Тетяна Пушнова: Ні. Ми зовсім інакше підходимо до своїх новини. Люди, які відповідатимуть за наповнення ефіру – носії англійської мови. Ми допускаємо, що українські журналісти, які виходитимуть в ефір з місця подій, можуть мати акцент, але основні матеріали звучатимуть якісно, на міжнародному рівні.

ВВС Україна: Ukraine Today говоритиме від імені держави?

Тетяна Пушнова: Ні, ми не представляємо державну позицію. Можливо я скажу не приємну річ, але з рукою на серці, якщо наша держава "налажає", ми не будемо це приховувати.

ВВС Україна: Але при цьому телеканал створюватиме імідж України за кордоном.

Тетяна Пушнова: Ми розуміємо, що на нас буде така відповідальність. Це не основна наша мета – створити імідж Україні. Але ми розуміємо, що люди будуть дивитись на нас і з такої точки зору.

ВВС Україна: Чи означає це, що телеканал стане критиком української влади?

Тетяна Пушнова: У нас немає на меті критики влади. Ми інформаційний ресурс. Якщо буде за що критикувати, ми будемо казати, що зробили те і те. "Фу, вони погані" - нехай говорить хтось інший.

"Альтруїстичний" проект

ВВС Україна: UT можна назвати політичним проектом?

Тетяна Пушнова: Цей проект буде альтруїстичним. Якби він був державний, то звісно він мав би політичну мету, у нас її немає. Контент, який виробляє ТСН, раптом став дуже популярним у світі. Найкращий спосіб його розповсюдити – створити міжнародний телеканал...

ВВС Україна: Як виникла ідея створити Ukraine today?

Тетяна Пушнова: Ми відчули наскільки нас не чують у міжнародному просторі. Наскільки українська позиція представлена крізь призму російської. І коли ми потрапили в ситуацію двох протилежних сторін, а не братських народів, нам було найважче доносити інформацію з України міжнародній спільноті. І тоді виникла ця ідея.

Копирайт изображения TSN
Image caption Кадр з новинного сюжету ТСН про запуск телеканалу Ukraine Today

Навіть зараз публічна інформація про Ukraine Today потрапляє в перекрученому вигляді в російські ЗМІ. Наприклад, мені було дуже неприємно побачити в ефірі "Росія 24" наш сюжет про запуск телеканалу, який ми зробили для ТСН. Через два тижні цей сюжет вийшов у програмі "Вести", вони викрали наше відео, наклали свої титри, і видали за своє, але інформацію розказали під іншим кутом. Було все перекручено, до мене ніхто не звертався за дозволом.

ВВС Україна: Раніше ви не розкривали інформацію про бюджет проекту.

Тетяна Пушнова: Бюджет каналу залишається комерційною таємницею.

ВВС Україна: Але якщо порівняти його з бюджетами інших проектів групи, наприклад, каналу "1+1 International"?

Тетяна Пушнова: Ці бюджети не можна порівнювати. "1+1 International" бере готові матеріали та розповсюджує їх на своїй базі. Бюджет Ukraine Today здебільшого вбудований в ТСН, бо саме цей продакшн вироблятиме контент для нового каналу. Плюс витрати на дистрибуцію та маркетинг.

ВВС Україна: Ви назвали цей проект альтруїстичним. Тобто на прибутки не розраховуєте?

Тетяна Пушнова: На даному етапі - ні. Цей проект виник спонтанно, без чіткого бізнес-плану. Ми розуміємо потребу в цій інформації зараз, тому нам треба запуститись. Після старту ми нарешті видихнемо, зрозуміємо що довкола, і тоді можливо з’являться бізнес-цілі. Зараз ми їх навіть не обговорюємо.

Коли ми подавали документи на отримання ліцензії для мовлення на супутнику до Нацради з питань телебачення і радіомовлення, то забули вписати обсяг реклами, але вчасно згадали і, про всяк випадок, додали... Зараз реклами на каналі точно не буде.

Копирайт изображения UKRAINE TODAY
Image caption Команда Ukraine Today в новій студії

ВВС Україна: Чим новини Ukraine Today будуть відрізнятись від ТСН?

Тетяна Пушнова: Абсолютно всім. Новини ТСН виходять у прямому ефірі на розважальному каналі "1+1". А контент Ukraine Today буде складатись повністю з інформаційних матеріалів – це сухіший стиль подачі, більша увага до міжнародної проблематики і в цій проблематиці будуть українські теми.

Ukraine Today використовуватиме всі можливості, які є в ТСН. У тому числі можливо вже на початку наступного року – і студії ТСН для прямих ефірів. Зараз ми запускаємось без прямих ефірів – лише сюжети.

ВВС Україна: Яке буде співвідношення українських та міжнародних тем в ефірі UT?

Тетяна Пушнова: Це залежить від новин. Нам би хотілось, щоб у нас було багато міжнародних новини і мало українських. На жаль, зараз у нас багато не дуже приємних українських новин.

ВВС Україна: Як ви плануєте просувати телеканал?

Тетяна Пушнова: Зараз ми тестуємо те, що виробляємо, нікому не показуємо. Після виходу в ефір 24 серпня ми почнемо переговори з конкретними кабельними операторами, попередні домовленості вже є. Нас у першу чергу цікавлять Німеччина, Франція, Велика Британія, а також південний регіон Європи... Ми також хочемо співпрацювати з польськими каналами, ми розраховуємо на обмін контентами з країнами прибалтійського регіону, нас цікавить партнерство з Грузією.

Перший крок – це Європа. Для цього ми вже мовимо на супутнику HotBird, другий крок - США та Канада. Я думаю, що на початку наступного року ми будемо виходити на другий супутник, який зручний для прийому в тій частині світу.

Мова Ukraine Today

ВВС Україна: На яку цільову аудиторію ви розраховуєте?

Тетяна Пушнова: У першу чергу – громадяни світу, на перших етапах - громадяни Європи, які цікавлять міжнародною політикою, тим, що відбувається у їхньому та в нашому регіонах.

ВВС Україна: Чи розраховуєте ви на російських глядачів?

Тетяна Пушнова: Якщо чесно - ні. Ми не маємо планів дистрибуції в Росії. Ми розуміємо політичну складність цього питання і на цю аудиторію не розраховуємо. Всі охочі, зможуть нас дивитись в Росії з супутника чи з інтернету.

ВВС Україна: Однак канал планує мовити російською?

Тетяна Пушнова: З цим вийшла цікава історія. Ми планували, що за кілька місяців будемо пробувати озвучувати сюжети російською та німецькою мовами. Як тільки ми оголосили про створення UT, до мене звернулась група волонтерів-перекладачів, які заявили, що готові нас забезпечити російськомовним перекладом, якщо у нас є технічна можливість. Зараз ми шукаємо цю можливість. Вони на громадських засадах озвучували російською Громадське телебачення, ЕспресоТВ.

Російська мова не була нашим пріоритетом, але якщо є люди, які хочуть нам допомогти, треба їм дати таку можливість.

ВВС Україна:Чи будуть у вас окремі стандарти щодо мови?

Тетяна Пушнова: Зараз ми ці моменти обговорюємо. Ми будемо притримуватись міжнародних норм, зокрема, ми не називаємо події на Донбасі – війною, ми кажемо "криза", як у всіх міжнародних інформаційних ресурсах. Ми мусимо бути зрозуміли не тільки для себе, а для європейці, у яких є устелені поняття. Ми мусимо користуватись цими усталеними поняттями, а не нав’язувати їм нові.

ВВС Україна: А як бути з бойовиками на Донбасі? Міжнародні новинні агенції часто називають їх повстанцями, а в українських ЗМІ вони – сепаратисти.

Тетяна Пушнова: Навряд-чи ми будемо називати їх повстанцями... Але звісно важко узагальнювати,треба дивитись на конкретні випадки.

Група 1+1 медіа

До складу холдингу "Група 1+1 медіа", який пов'язують з мільярдером Ігорем Коломойським, входять вісім телеканалів, серед яких "1+1", "1+1 International", "2+2", "ТЕТ", а також інтернет-портали ТСН.ua, УНІАН і Главред.info, "Телекритика", "Дуся".

Журналу Forbes цьогоріч оцінив статки Ігоря Коломойського в $1,8 млрд і помістив його на четверте місце у списку сотні найбагатших українців.

У березні Ігор Коломойський очолив Дніпропетровську обласну держадміністрацію? і за 2013 рік він задекларував 698 млн грн, що становить приблизно 58 млн доларів.

Від редакції: Ця сторінка була змінена 30 вересня. Ми уточнили корпоративний статус RT. Ми також видалили список фактів про міжнародних мовників, тому що він не відповідає нашим редакційним стандартам і в ньому відсутній загальний критерій для порівняння подібних компаній.

Новини на цю ж тему