Колона російської бронетехніки поїхала в напрямку України

Image caption Полюючи за гуманітарним конвоєм, журналісти побачили і військову техніку

У п'ятницю кореспондент Російської служби Бі-бі-сі Юрі Вендік бачив у Ростовській області колону із 12 російських бронемашин, які прямували в бік кордону з Україною.

За його словами, поки що неясно, чи збираються вони заїжджати на українську територію.

У ніч проти п'ятниці кореспондент британської газети Guardian Шон Вокер повідомив, що на його очах колона із приблизно 20 БТР і армійських вантажівок з російськими військовими номерами наблизилася до кордону, а потім перетнула його в районі російського міста Донецьк.

Водночас Москва спростовує заяви про перетин кордону військовою технікою - про це російським агенціям заявили у прикордонному управлінні ФСБ Росії.

"На власні очі"

Україна неодноразово звинувачувала Росію в тому, що через її кордон надходить військова техніка та озброєння для сепаратистів, але західні журналісти побачили це вперше.

"Колона БТР рухається окремо від гуманітарного конвою, який стоїть на місці. Рухається дуже близько до кордону", - написав у ніч проти п'ятниці Шон Вокер у своєму Twitter, додавши, що, судячи з розміру колони, ідеться не про "вторгнення".

"Можливо, таке відбувалося і раніше. Та це дивовижно - побачити все на власні очі", - додав Вокер.

Ваш пристрій не підтримує відтворення мультимедійних файлів

Пізніше й інші західні журналісти, які слідують за російською гуманітарною автоколоною, повідомили, що особисто бачили російські бронемашини, які перетинають кордон.

Як розповів в інтерв'ю ВВС кореспондент британської газети Daily Telegraph Роланд Оліфант, вночі через кордон на територію України проїхали щонайменше 23 російських бронетранспортера та інша військова техніка.

"Ми на власні очі бачили, як під прикриттям темряви з Росії на територію України проїхали бронемашини, тобто відбулося те, в чому Захід, НАТО і українська влада давно звинувачували Росію, - сказав Оліфант. - І ця практика, схоже, не припиняється, разом з гуманітарною допомогою через кордон і далі триває підтримка повстанців, проросійських сепаратистів, які воюють в Україні".

У Києві заявили, що поки що не мають інформації про цей конкретний факт.

Конвой отаборився

Копирайт изображения Reuters
Image caption Вантажівки всю ніч простояли в полі

Тим часом російський "гуманітарний конвой", який рухався в бік російського Донецька, звернув з федеральної траси "Дон" і зупинився в полі приблизно за 35 км від російсько-українського кордону.

Станом на ранок п'ятниці колона зі 270 білих КамАЗів все ще стояла в полі.

У Києві раніше заявляли, що заблокують машини, якщо їх не зможуть оглянути українські прикордонники і митники в присутності представників Червоного Хреста.

За попередньою угодою колона мала пройти огляд на КПП в Харківській області, але в середу ввечері конвой, не доїхавши до КПП, повернув на схід.

Причини, що спонукали російську сторону відмовитися від домовленостей і змінити маршрут руху, не зрозумілі.

За розрахунками кореспондента Бі-Бі-Сі, вантажівки - або частина їх - стоять у 20 км від російського Донецька і приблизно в 40 км від КПП "Ізварине" Луганської області.

Ця територія зараз перебуває під контролем сепаратистів.

Раніше російська влада запевняли, що вантажівки в'їдуть на територію України через КПП, підконтрольні Києву, після чого продовжать шлях з українськими номерами і з українським персоналом.