Оливкова олія та сири приїдуть до Росії з Аргентини

Аргентинський магазин Копирайт изображения Reuters
Image caption Експерти кажуть, що збільшення експорту до Росії зможе покращити торговий баланс Аргентини

Російські компанії активно відправляють запити на постачання продуктів харчування з Аргентини, повідомляє Аргентинсько-російська торгово-промислова палата.

Вона закликала аргентинських виробників нарощувати експорт до Росії.

У повідомленні, розміщеному на сайті палати, підкреслюється, що обмеження на імпорт продуктів з США та країн ЄС з боку Росії ставлять Аргентину в привілейоване становище на російському ринку.

"Наша організація отримує велику кількість запитів від найбільших російських підприємств, більша частина з яких – постачальники мереж супермаркетів, у яких були ексклюзивні контракти з європейськими компаніями", - йдеться в повідомленні.

Крім фруктів, м'яса та молочних продуктів, аргентинські виробники мають намір диверсифікувати свої поставки до Росії за рахунок оливкової олії, макаронних виробів і низки інших продуктів.

Як повідомляють аргентинські ЗМІ, цього тижня в Москві відбудуться переговори за участю міністрів промисловості та сільського господарства Аргентини щодо постачання продуктів.

Раніше російські постачальники вже відправили аргентинській стороні запити та пропозиції з приводу закупівлі сирів та інших молочних продуктів, риби, макаронних виробів, овочевих консервів і кондитерських виробів.

Туреччина замість ЄС

Минулого тижня про готовність збільшити постачання продуктів до Росії повідомила влада Туреччини.

Міністр економіки країни Ніхат Зейбекчі заявив в інтерв'ю агенції "ИТАР-ТАСС", що Туреччина здатна повністю замістити фрукти і овочі, що їх раніше ввозили до Росії з Євросоюзу.

На сьогоднішні на Росію припадає лише 7% турецького експорту овочів, але, на думку міністра, ця цифра може бути значно збільшена.

Як відзначає видання Wall Street Journal, збільшення експорту турецьких фруктів, овочів і молочних продуктів до Росії допоможе Анкарі скоротити дефіцит торгового балансу і відновитися після скорочення попиту в ЄС.

Торік Туреччина продала Росії товарів на загальну суму в 7 млрд доларів. За словами представника Торговельної палати Стамбула Ахмета Озера, цей показник може збільшитися на 25%.

При цьому наголошується, що збільшення експорту товарів до Росії може негативно вплинути на відносини Туреччини з керівництвом Євросоюзу, а також на розвиток внутрішнього турецького ринку.