Берлінські переговори щодо України закінчилися без конкретних результатів

Копирайт изображения AFP
Image caption За словами українського міністра, розмова була "надскладною"

У Берліні пізно ввечері в неділю пройшли переговори між міністрами закордонних справ України, Франції, Німеччини та Росії.

За словами дипломатів, на них вдалося досягти "певного прогресу", втім, конкретних результатів зустріч не принесла.

Як повідомили в російському МЗС, міністри обговорювали припинення вогню на сході України, контроль над українсько-російським кордоном, доставку гуманітарної допомоги на Донбас і початок політичного процесу щодо виходу з кризи.

"5 годин надскладної розмови"

Перемовини закінчилися після опівночі.

"Це були складні переговори, але я гадаю і сподіваюся, що нам вдалося досягти певного прогресу з деяких питань", - заявив журналістам після перемовин німецький міністр закордонних справ Франк-Вальтер Штайнмаєр - єдиний із перемовників, хто вийшов до преси.

Німецького міністра підтримали у заявах французький та російський МЗС.

Конкретних компромісів досягти не вдалося. Про це, зокрема, свідчить запис на сторінці у Twitter глави українського МЗС Павла Клімкіна.

"5 годин надскладної розмови. Але, напевно, щоб зрушити з місця, треба багато разів по 5 годин, - написав український міністр. - Немає місця компромісу там, де держава повинна перетнути свою червону лінію. Україна її не перетнула".

Про результати переговорів міністри мають доповісти главам своїх держав і вирішити, як діяти далі.

За словами німецького міністра Штайнмаєра, лідери домовилися зустрітися "у понеділок чи вівторок, щоб вирішити питання про продовження дискусії".

Перед початком берлінських переговорів Франк-Вальтер Штайнмаєр попередив, що ситуація на Україні "складна, але може стати ще гіршою", а саме - призвести до "прямої конфронтації між українськими та російськими військами".

У неділю на російський пропускний пункт "Донецьк" прибули перші 16 вантажівок з гуманітарним вантажем, який мали проінспектувати представники Червоного хреста.

Але коли і на яких умовах цей вантаж потрапить на схід України - поки неясно.