Макаревич звинуватив російські медіа у наклепі

Макаревич

Лідер російського гурту "Машина времени" Андрій Макаревич звинуватив низку російських медіа у поширенні неправдивої інформації про його поїздку до України і заявив про готовність судитися через недостовірні публікації.

"Я до цього ставлюся як до свідомого наклепу, що ґрунтується на спотвореній інформації та брехні (...) Справа у тому, що деякі газети - "Комсомольська правда", "Известия" - деякі телепрограми повідомили, що я їздив в Україну для того, щоб виступити у Слов'янську перед силовиками українськими. Що є абсолютною нісенітницею. Їздив я не до Слов'янська, а до Святогорська, де утримують дітей біженців з Донецька та Луганська. Перед якими я і виступав", - заявив музикант в ефірі радіостанції "Эхо Москвы".

Зараз в обох виданнях місто, до якого їздив артист, вказане правильно.

Раніше у газеті "Известия" з'явилося повідомлення про те, що депутат Євген Федоров пропонує позбавити Макаревича усіх нагород. Депутат запропонував законопроект, згідно з яким за антиросійські заклики можна позбавляти держнагород.

"Андрій Макаревич давно співпрацює з фашистами. Цей вибір він зробив достатньо давно, ще коли перейшов на сторону ворогів Російської Федерації", - процитувало видання депутата.

"Антиросійський" концерт

До цього на виступ Макаревича в України різко відреагували прокремлівські медіа. Причиною їхнього невдоволення стало припущення, що музикант навмисно поїхав на територію, яку контролюють українські війська.

Сам артист неодноразово заявляв, що поїхав туди, куди його покликали волонтери.

Зокрема, на порталі "Вести.ру" з'явилася стаття "Макаревич спел под бандеровскими знаменами".

У "Комсомольській правді" про виступ співака випустили статтю "Поющие перед карателями: Андрей Макаревич выступит в городах, занятых украинскими войсками" і радіопередачу "Андрей Макаревич выступил в захваченном киевской хунтой Святогорске".

Копирайт изображения AFP
Image caption Поява артиста на "Марші миру" весною також спричинила скандал

Газета також опублікувала статтю, присвячену реакції Йосипа Кобзона, і взяла інтерв'ю у самого Макаревича про причини, що спонукали артиста поїхати до України.

Водночас на захист Андрія Макаревича вже виступили письменник Борис Акунін, уповноважений з прав людини у Росії Елла Памфілова, політик Борис Нємцов.

Схожа кампанія проти артиста вже розгорталася після того, як він взяв участь у "Марші миру" 15 березня.

Тоді громадські діячі були змушені були звернутися до влади, щоб, за їхніми словами, не допустити цькування музиканта.