Київ дозволив почати розмитнення гуманітарної колони з Росії

гуманітарний конвой
Image caption Більшість автівок з російського конвою стоять у полях за кілька кілометрів від кордону

Українська сторона видала всі розпорядження для початку оформлення російського гуманітарного конвою у митній зоні прикордонного пункту "Донецьк", повідомили в РНБО.

У Міжнародному комітеті Червоного Хреста заявляють, що виконані всі умови для їх участі в доправленні вантажу на Донбас.

За даними ЗМІ, на прикордонному пункті пропуску "Донецьк" у Ростовській області вже зібралось приблизно 70 фур.

Російські митники напередодні розпочали оформлення перших вантажівок.

Початок оформлення вантажу

Як розповів представник РНБО Андрій Лисенко, до опівдня четверга українські прикордонники не починали оформлення російського гуманітарного вантажу.

"Сьогодні станом на 12:00 прикордонне оформлення російського гуманітарного вантажу не проводилося. Однак віддані всі розпорядження для початку оформлення вантажу найближчим часом", - сказав пан Лисенко.

Водночас він вказав, що поки немає рішення Червоного Хреста щодо того, чи будуть гуманітарну допомогу перевантажувати на автомобілі організації.

Як заявила речник делегації МКЧХ у Росії, Білорусі та Молдові Вікторія Зотікова агенції "Інтерфакс", для виконання місії наразі немає перешкод.

"Наша передова команда побувала на сході України, перевірила умови, стан дороги, оцінила загальну ситуацію і встановила контакти для підготовки до проходження конвою, поділилася з нами враженнями від обстановки в Луганську", - цитує представника МКЧХ агенція "Інтерфакс".

Російська агенція "РИА-Новости" у четвер повідомила, що представники Червоного Хреста проінструктували водіїв конвою про правила транспортування територією України. Як розповіли агенції в міністерстві надзвичайних ситуацій Росії, автомобілі з прапорами МКЧХ супроводжуватимуть російську колону, у кабіні вантажівок повинен бути лише один водій.

Копирайт изображения EPA
Image caption Росія заявляє, що відправила 2 тисячі тонн гуманітарного вантажу

Раніше в українському МЗС заявляли, що російський гуманітарний конвой пустять до України тільки після того, як Червоний Хрест остаточно підтвердить готовність доставити вантаж до місця призначення.

МКЧХ, у свою чергу, мав отримати гарантії безпеки щодо пересування конвою.

Російські прикордонники

За даними агенції "Інтерфакс", у четвер ще приблизно півсотні фур з російської колони під'їхали до кордону з Україною. Загалом, як пише ЗМІ, на пункті пропуску перебуває приблизно 70 вантажівок з допомогою.

Напередодні перші КамАЗи конвою в'їхали в митну зону на пропускному пункті "Донецьк", російські митники розпочали за оформлення вантажу.

Цю інформацію підтвердив один із російських прикордонників і журналіст New York Times.

Копирайт изображения AFP

Після митного оформлення машини мають рушити в зону АТО, як заявлено - щоб доставити продовольство мирним жителям.

Автоколона складається приблизно з 270 КамАЗів. Машини зупинилися на кілька днів біля російського міста Каменськ-Шахтинський.

Російська влада заявляє, що на борту машин перебуває 2 тисячі тонн гуманітарного вантажу - продукти, вода, медикаменти та генератори енергії.

Як повідомив міністр оборони США Чак Гейґел українському колезі Валерію Гелетею, російський міністр Сергій Шойгу в розмові з американським урядовцем "гарантував", що гуманітарний конвой не є військовою інтервенцією.

Український уряд визнав, що вантаж справді є гуманітарним, але не дав згоду на перетин кордону через невирішені питання безпеки.