Порошенко провів консультації щодо розпуску парламенту

ПОрошенко Копирайт изображения Reuters
Image caption Тридцять днів з моменту розпаду коаліції спливають на День незалежності

Президент України Петро Порошенко провів консультації з керівниками парламентських фракцій та груп.

Згідно з Конституцією України, такі консультації є необхідними перед ухваленням президентом рішення про розпуск Верховної Ради.

У повідомленні на сайті глави держави не йдеться про те, що таке рішення є неминучим. Однак останнім часом пан Порошенко неодноразово заявляв про готовність розпустити парламент.

24 серпня минає тридцять днів з дня розпаду парламентської коаліції, котрий є однією з конституційних підстав для дострокового припинення повноважень Верховної Ради.

Згідно з повідомленням на сайті президента, пан Порошенко наголосив, що розпуск парламенту нинішнього скликання не означатиме, що Верховна Рада припиняє роботу.

За його словами, перед чинним складом парламенту стоїть завдання ратифікації Угоди про асоціацію з Європейським Союзом, внесення змін до бюджету на цей рік та затвердження бюджету наступного року.

Президент сподівається, що депутати повернуться до розгляду виборчого законодавства.

До кінця жовтня

Фракції УДАР та "Свобода", котрі входили до парламентської коаліції, заявили про вихід з більшості 24 липня.

Відтоді парламент неодноразово намагався ухвалити зміни до виборчого законодавства, однак ці спроби виявилися невдалими.

Представник президента в парламенті Руслан Князевич після завершення консультацій заявив журналістам, що ніхто з їх учасників не заперечив права президента розпустити чинну Верховну Раду.

У разі розпуску Верховної Ради президентом Петром Порошенко вибори нового парламенту можуть відбутися до кінця жовтня цього року.