"План Меркель": канцлер обіцяє допомогу Україні

Merkel Копирайт изображения EPA
Image caption "A friend in need is a friend indeed" (Друзі пізнаються в біді), - згадав український президент відоме прислів’я під час зустрічі із канцлером

Євросоюз надасть Україні 500 мільйонів євро на відновлення Донбасу, повідомив після зустрічі з канцлером Німеччини Ангелою Меркель український президент Петро Порошенко.

За його словами, у вересні в Євросоюзі відбудеться донорська конференція, де Брюссель має оголосити про створення спеціального фонду, який виділить Україні півмільярда євро для України.

"Ми всі пам'ятаємо план Маршалла для повоєнної Європи. Сьогодні я можу сказати про початок "плану Меркель" по відновленню інфраструктури Донбасу", - сказав президент.

Крім того, Ангела Меркель пообіцяла забрати на лікування до Німеччини за рахунок німецького уряду 20 важкопоранених у зоні АТО українських військовослужбовців.

Під час зустрічі з президентом Петром Порошенко вона заявила, що планує обговорити підтримку Німеччини Україні "у складні для неї часи" та шлях до миру.

Як повідомили у прес-службі голови держави, Петро Порошенко, заявив, що зараз Україна єдина, як ніколи, і проходить "дуже трагічний тест" у своїй історії та подякував пані Меркель за підтримку, яку Німеччина надає Україні.

"Добрий друг та сильний адвокат"

Український президент назвав канцлера "добрим другом та сильним адвокатом України" та зазначив, що її приїзд у День Державного прапора України є символічним.

Ангела Меркель після переговорів на брифінгу заявила, що Європейський союз ніколи не визнає анексії Криму, оскільки це може стати поганим прикладом для інших країн у Європі.

"У такому випадку кожна країна може оскаржити певні землі, райони, що порушить мирне співіснування в Європі", - зазначила вона.

Наступний крок - зберегти Донецьк і Луганськ у складі України, додала пані Меркель.

Копирайт изображения AFP
Image caption Обидва лідери сподіваються, що майбутня зустріч у Мінську допоможе у досягненні миру в Україні

У питанні Криму канцлер порадила набратися терпіння: "Часто, коли вирішується політичне питання, потрібно дуже багато терпіння і зусиль".

У суботу медіа цитують ще не опубліковане інтерв'ю віце-канцлера Зігмара Габріеля газеті Welt am Sonntag, який заявив, що практично не бачить можливостей для повернення Криму до складу України.

Мир в Україні

"Я впевнений, що нарешті прийшов час, коли потрібно припинити говорити про війну і нарешті почати говорити про мир", - заявив Петро Порошенко, коментуючи майбутню зустріч у Мінську глав держав України, Росії, Білорусі та Казахстану і представників Євросоюзу.

Одним із питань на порядку денному у білоруській столиці 26 серпня стане мирне врегулювання кризи на сході України.

За словами українського лідера, Україна та Євросоюз готові до мирного рішення: "Українська влада і європейська спільнота будуть робити все, щоб в Україні був мир".

При цьому президент зазначив, що не збирається жертвувати суверенітетом, незалежністю та територіальною цілісністю країни.

За словами президента, миру наразі заважають "російські найманці". "Заберіть озброєних найманців з українських територій, і я можу гарантувати, що мир буде встановлено дуже швидко", - заявив він.

Німецька канцлер заявила, що підтримує дії Петра Порошенка, спрямовані на мирне врегулювання кризи. "Військове рішення не розв'яже проблем. Але президент Порошенко йде саме тим шляхом, щоб знайти мирне рішення", - зазначила Ангела Меркель.

Обидва лідери висловили сподівання, що зустріч у Мінську наступного тижня дасть позитивні результати та сприятиме вирішенню кризи в Україні.