США назвали російський конвой провокацією

Копирайт изображения Getty
Image caption Джон Байден заявив, що США можуть збільшити фінансову допомогу Україні

Віце-президент США Джо Байден у телефонній розмові з Петром Порошенко назвав неузгоджений в'їзд російського конвою в Україну "провокацією".

"Віце-президент високо оцінив стриманість української сторони перед лицем кричущої російської провокації і нехтування суверенітетом України", - ідеться в заяві Білого дому.

Український президент своєю чергою поінформував пана Байдена про те, що більшість вантажівок уже повернулися в Росію.

У заяві, поширеній українською адміністрацією, ідеться про те, що сторони домовилися координувати дії для подальшого реагування на виклики з боку РФ.

Пан Байден також повідомив про можливість збільшення макроекономічної допомоги для України з боку США.

Крім того, Штати готові підтримати Україну на засіданні виконавчої ради МВФ, яка розглядатиме виділення другого траншу кредиту за програмою Stand-By, запевнив віце-президент.

У п'ятницю російська влада відправила через кордон "гуманітарну" автоколону без узгодження з владою України і Міжнародним комітетом Червоного Хреста.

Перед тим Москва звинуватила Київ у тому, що той "штучно затягує" прикордонне оформлення конвою.

Влада України назвала в'їзд колони "кричущим порушенням міжнародного права". Цей крок також засудили Барак Обама і Анґела Меркель.

Крім того, німецький канцлер під час свого візиту до Києва закликала Москву до переговорів з розв'язання кризи на сході України і попередила про можливість нових санкцій проти Росії.