Сили АТО і сепаратисти ведуть бої за контроль над Новоазовськом

Новоазовськ Копирайт изображения AP
Image caption Біля Новоазовська тривають бої

Ситуація у районі прибережного міста Новоазовськ на півдні Донецької області залишається напруженою. В РНБО заявляють, що сили АТО контролюють місто. В свою чергу бойовики повідомляють, що вже увійшли до населеного пункту.

Інформацію про те, що сепаратисти увійшли до Новоазовська підтвердив мер міста. Представники "ДНР" повідомляють, що ведуть бої у цьому районі, але говорять, що "ще рано говорити" про контроль над Новоазовськом.

Цей населений пункт - за 15 км від кордону з Росією і за 44 км на схід від Маріуполя, який українські війська взяли під контроль в червні. Ця частина Донецької області раніше була відносно спокійною та віддаленою від основних бойових дій у зоні АТО.

"Контроль АТО"

Населений пункт Новоазовськ взяли під повний контроль об’єднані сили АТО та добровольчі батальйони - так на вечірньому брифінгу у середу у Києві повідомив речник РНБО Андрій Лисенко.

За його словами, це сталося після того, як до українських військових надійшло підкріплення.

"З боку кордону (з РФ- ред.) ведуться обстріли в 10-кілометровій зоні навколо міста. Цей напрям вже посилений додатковими силами та засобами", - додав пан Лисенко.

За даними українських військових, ситуація в Маріуполі залишається спокійною. "Змішаними мобільними групами військових, правоохоронців та гвардійців організовано пости на найбільш небезпечних напрямках ймовірного руху противника в район Маріуполя", - повідомили у РНБО.

Представники самопроголошеної "ДНР" стверджують, щоб закрити всю територію на "новому південному фронті" в української армії не вистачить сил.

Бойовики у місті

З іншого боку повідомляється, що проросійські сепаратисти просунулися до Новоазовська. Мер міста Олег Сидоркін в розмові з агентством АР підтвердив, що бойовики у місті.

Прихильники сепаратистів діляться в соцмережах фотографіями, як стверджується, з танками бойовиків у цьому районі.

Представники так званої "Донецької народної республіки", яких цитує російська агенція "РИА Новости", повідомили, що бойовики взяли під контроль КПП "Новоазовськ". Проте, за їх словами, бої біля КПП і на інших ділянках кордону ще тривають.

"Рано говорити і про те, що ми взяли саме місто Новоазовськ", - повідомив представник "ДНР".

Пізніше російська агенція "РИА Новости" з посиланням на бойовиків повідомила, що танки сепаратистів увійшли до західної частини міста.

Українські військові раніше визнали, що сепаратисти контролюють кілька населених пунктів навколо Новоазовська.