Швейцарія приєдналася до санкцій ЄС

Копирайт изображения Reuters

Уряд Швейцарії оголосив про запровадження санкцій проти п'яти російських банків та одинадцяти фізичних осіб, а також про обмеження на імпорт в Росію технологій із видобутку нафти і газу.

Ця нейтральна країна приєдналася до аналогічних санкцій Євросоюзу.

Федеральний уряд Швейцарії заявив, що вжив заходів для того, аби європейські санкції не можна було обходити за допомогою Швейцарії.

П'яти російським банкам тепер треба отримувати спеціальні дозволи для використання довгострокових фінансових інструментів. Швейцарські філії цих російських банків зможуть обійтися без дозволів лише у випадках, коли вони діють не за вказівкою материнської компанії.

Це такі ж норми, які раніше запровадив Євросоюз.

До переліку осіб, на яких поширюються швейцарські санкції, додали одинадцять людей.

Також Швейцарія заборонила експорт до Росії товарів військового призначення і товарів подвійного використання. Берн припиняє імпортувати до Швейцарії військові матеріали з Росії та України.

Для того, щоб імпортувати зі Швейцарії в Росію технології видобутку нафти у відкритому морі, в Арктиці або ж зі сланцевих родовищ, тепер також потрібен спеціальний дозвіл.

У своєму комюніке уряд Швейцарії ще раз наголосив, що не визнає анексію Криму і вважає її порушенням міжнародного права.

У зв'язку з цим Швейцарія забороняє експорт будь-яких товарів і технологій, які можна використати для видобутку нафти і природного газу в Криму і Севастополі.